Nejlepší znělky filmových společností (10.-6. místo): památné lvisko či nebeský rybář ukořistili své místo v TOP 10

Minulý týden jsme odšpuntovali další z našich pažótích speciálů, když jsme se tentokrát rozhodli podívat na zoubek znělkám filmových společností. Dnes společně uhlídáme, která intra se probojovala do nejlepší desítky.

10) Gracie Films

Velice zdařilá melodie americké nezávislé filmové a televizní produkční společnosti. Ta vznikla v roce 1986 a mezi její nejznámější počiny, na nichž se podílí, patří veteráni jménem Simpsonovi.


9) Metro-Goldwyn-Mayer

Památné lvisko, které je už dlouhá léta třebas uvaděčem bondovek, je starší než kdejaký smrtelník. Metro-Goldwyn-Mayer neboli MGM bylo založeno v roce 1924 a pokud vám rovněž nedal spát jeho prazvláštní název, jde o směsici tehdejších Metro Pictures, Goldwyn Pictures a Louis B. Mayer Pictures. V roce 2010 nebylo zadlužené MGM daleko od krachu, z bryndy se ale nakonec vymotalo a funguje dodnes.


8) Warner Bros.

Tento americký konglomerát založili v roce 1923 bratři Henry, Albert, Sam a Jack Warnerovi a postupem času se stal jedním z největších hráčů ve světě filmových studií, pod které spadá několik dalších společností včetně „komiksového“ DC. Mezi nejúspěšnější série Warnerů patří Temný rytíř či Harry Potter.


7) DreamWorks

Toto konejšivé intro americké produkční společnosti jménem DreamWorks Pictures mám nejvíce spojené s érou dývýdýček, na nichž jsem sjížděl trháky jako Trosečník nebo Ostrov. Jedním ze zakladatelů DreamWorksu byl v roce 1994 kupříkladu i Steven Spielberg.


6) Columbia Pictures

Počátky tohoto amerického filmového studia a zároveň také produkční a distribuční společnosti sahají do roku 1918, od roku 1924 pak nese jméno Columbia Pictures. Jedno z nejstarších filmových studií dnes vlastní japonský hegemon Sony.

Nu a za týden uzříme vítěze, přátelé.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *