Nezapomenutelné filmové scény: policista Malone vyslýchá nebožtíka (Neúplatní)

Neúplatní

Sean Connery si vždy věděl rady s každou lapálií. Ať už jako Jimmy Bond, františkánský mnich „detektiv“ z proslulého románu Umberta Eca či neúplatný strážce zákona Jim Malone. A právě o poslední zmiňované roli, za níž si Sir Thomas Sean Connery v roce 1988 vysloužil Oskara, bude dnes řeč.

Policista Malone se usilovně snažil vydolovat z jednoho z Al Caponeových kumpánů informace, díky nimž by tohoto neblaze proslulého chicagského mafiána dostal před spravedlnost. Když zjistil, že po dobrém nepochodí, sebral na verandě jednoho ze zabitých gangsterů, zahrál s ním dokonalou divadelní šou v podobě fiktivního výslechu a následně ho odpráskl (protože rovněž odmítl vypovídat) ještě jednou.

Nu a tato výstraha zabrala. Al Caponeův cifršpion se po tomto zážitku rozklepal jako ratlík a dušoval se, že policistům sdělí i to, co neví.


Zdařilý snímek Neúplatní (v originále The Untouchables) z roku 1987, v němž si Seanovic parťáka zahrál Kev Costner, nafilmoval budoucí režisér jedničky Mission: Impossible Brian De Palma a o hudbu se postaral slavný Ennio Morricone.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *