Operace kolibřík o velkém plánu na zbohatnutí se do českých biografů nedostala. Tento kanadský film se Salmou Hayek ale stojí za pozornost

DVD nosiče zřejmě v současnosti kupuje už jen pár vyvolených. Rozhodl jsem se proto, že nebude na škodu, když je čas od času nezištně krapet zpropaguju nějakým tím zajímavým počinem kinematografie, jenž na nich aktuálně vychází. Tento týden podle mě stojí za to upozornit na Operaci kolibřík, která je v našich končinách tuze opomenuta. Třeba na ČSFD má do této chvíle pouhých 157 hodnocení.

V originále The Humminbird Project z roku 2018 s mezinárodním hereckým obsazením se točí kolem plánu dvou bratranců pocházejících z ruské rodiny žijící už pěknou řádku let v New Yorku. Jde o Vincenta, jehož hraje Jesse Eisenberg (Sociální síť, Podfukáři), a geniálního programátora Antona v podání Alexandra Skarsgårda, kteří si usmysleli, že si za pomoci zámožného sponzora prokopou tunel až do Kansasu. Na konci jejich plánu by měla být konkurenční výhoda před ostatními obchodníky z Wall Streetu a vydělat jim milióny.

Zní to jako pořádná rasovina a taky že bude. Do cesty se jim postaví jejich bývalá nadřízená, v titulku zmiňovaná Salma Hayek, ale třeba i amiši a další nepříjemnosti. Vincent a Anton se ovšem vzdát nehodlají, především první z nich by byl ochotný za vysněný projekt položit život. Jak to nakonec dopadne, můžete okoštovat sami.

Možná trochu nečekaně, poněvadž podle popisu se to může jevit spíš trochu jako komedie, ale pro mě je Kolibřík jedním z těch filmů se silným příběhem, který vám opět připomene, že peníze nejsou všechno.

Pažótí verdikt: 70 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *