Hokejový šampionát dostane nový náboj. Rudou mašinu posílí car Alex!

Letošní světový šampionát v ledním hokeji, který je na kolbištích v Moskvě a Petrohradu už nějaký ten den v plném proudu, má v záloze ještě jedno velké eso. Svým hokejovým umem ho totiž okoření hvězda hvězd, kterou není nikdo jiný než samotný car Alexandr Ovečkin. Tento hokejový fenomén s nezaměnitelným číslem 8 na dresu, jemuž se rovněž často přezdívá Alexandr Veliký, totiž se svým Washingtonem vypadl z bojů o bájný Stanleyův pohár, který mu zřejmě není souzen. Chuť si ale může spravit právě na domácím šampionátu, kde zcela jistě potáhne sbornou za vysněným zlatem.

Alexandr Ovečkin v týmu Washington Capitals. (zdroj: youtube.com)

Ruský ostrostřelec, který si získal sympatie řady fanoušků třeba i tím, že si po prohraném finále MS 2010 s Českou republikou jako jediný z hvězd sborné nesundal z krku stříbrnou medaili, reprezentuje svou zemi při sebemenší příležitosti. A neváhal ani tentokrát. Do dějiště šampionátu přiletí v pátek večer a k dispozici by mohl být novodobé rudé mašině možná již v sobotním utkání proti Švýcarsku.

Car Alex, který na jedenácti světových šampionátech vybojoval tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile, jednou dokonce od některých novinářů čelil kritice za to, že se prakticky sám pozval na MS, i když se mu příliš nepovedla sezóna v NHL. Většina z nás se ale jistě shodne na tom, že hvězda podobných rozměrů si může dovolit i něco takového a že mistrovství světa bez Ovečkina postrádá tu správnou šťávu. Však je také autorem branky, kterou mnozí považují za nejhezčí v celé historii Národní hokejové ligy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *