Hra o trůny: šestá řada rozlouskla mimo jiné rébus jménem Hodor

Co mají společného seriál Hra o trůny (Game of Thrones) a zpravodajský web Pažót.cz? Zatím toho příliš není. Zatímco první z nich je absolutním fenoménem dnešní doby, a zřejmě bychom mohli vést nekonečné debaty, jestli zaslouženě, či ne (podle mého názoru zaslouženě), druhý z nich má našlápnuto k tomu, aby se jím stal také. Musíme brát rovněž v úvahu, že Hra o trůny běží už od roku 2011, zatímco ambiciózní Pažót.cz odstartoval teprve letos. Pokud si však svůj drajv udrží i do budoucna, může jít už za nějaký ten rok o dva rovnocenné projekty.

Zpátky ale ke Hře o trůny. Ta před pár dny završila už šestou sérii, která byla opět plná napětí, brutality a následné krve, zvratů i nečekaných úmrtí. Pojďme si ji tedy shrnout v pažótí rekapitulaci plné spoilerů!

Stejně jako pátá, která byla loni poměrně kritizovaná, začala i šestá řada v plouživějším tempu. Přesto hned v úvodu nastal pro mě jeden z nepochopitelných momentů. Jak mohli Sansa s Theonem v závěru páté série přežít skok z hradeb Zimohradu a následně ještě úplně v pořádku prchat před muži, které na ně poslal Ramsay? Fajnšmekři populárního Jona Sněha si ale jistě užili jeho vzkříšení a následnou odplatu, kterou uštědřil svým vrahounům. Také už známe původ slova Hodor (Hold the door).

Nehezky pak skončila mocná sekta brabců, která si v jednu chvíli podmanila Královo přístaviště. Nejvyšší brabčák zmanipuloval i krále Tommena, což zabránilo tomu srovnat tyto fanatiky do latě pomocí armády. O rozprášení sekty se tak nakonec postarala Cersei, neobešlo se to bohužel bez nevinných obětí. Doslova krvavý masakr se ale ještě předtím odehrál v Rudé baště, když Ser Gregor Clegane při ochraně Cersei utrhl jednomu z těchto fanatiků hlavu. Už bylo načase, aby zase jednou někdo ukázal, že Lannisterové jsou vůdci Králova přístaviště.

Závěrečné díly šesté řady byly jednou velkou jízdou, ze které musíme určitě vypíchnout znamenitou bitvu bastardů, na jejímž konci byl po zásluze potrestán bezcitný Ramsay Bolton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *