Nezapomenutelné filmové scény: kterak Frank Abagnale ošálil agenta FBI (Chyť mě, když to dokážeš)

Pravděpodobně nejen mě vždy fascinovali neobyčejní filmoví podvodníčci, kteří mají za ušima a svými zdařilými plány umí oblafnout systém. Jedním z nich je i Frank Abagnale, jenž se už ve svých šestnácti letech rozhodl pohrát si s FBI. Mezi jeho „busínessové“ aktivity patřilo padělání šeků, následně se vydával za pilota bývalé prestižní letecké společnosti Pan Am a později i za právníka či lékaře.

Nu a jak to tak bývá, nic netrvá věčně. Na Franka, jehož ztvárnil Leo DiCaprio, zahájil hon agent Carl Hanratty (Tom Hanks) se svým týmem. Když už to jednoho dne vypadalo, že ho Hanratty konečně čapne, Frank si v hotelovém pokoji agenta FBI suverénně povodil jako psíka na kšírách. Zaskočený Carl zbaštil Frankovi i s navijákem, jak se hezky česky říká, jeho vymyšlenou identitu agenta tajné služby.

Filmovou delikatesu Chyť mě, když to dokážeš neboli v originále Catch Me If You Can z roku 2002 natočil Steven Spielberg podle skutečného příběhu Franka W. Abagnalea, jenž takto divoce skotačil v šedesátých letech.


PS: Před týdnem jsem pozapomněl zmínit jeden významný milník, kterým byl jubilejní 100. článek webu Pažót.cz. Jistě, není to žádný světový milník, jimiž se může pyšnit kupříkladu náš velký vzor The New York Times, respektovaný Frankfurter Allgemeine Zeitung či náš chlebodárce a vyhlášené pařížské periodikum Le Pájaute. Přesto stovka publikovaných článků podle mého skrovného názoru menší pozornosti hodna je.

Dnešním výtvorem jsme tedy započali druhou stovku. Mám vás v srdci, mé věrné ovečky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *