Proslov ve stylu „Hrajeme impotentní fotbal“ se na letošním Euru nekonal. Diváci si ale smlsli na Bosákovi

Fotbalové Euro právě skončilo a s ním i přenosy České televize, která si může oddychnout, že jí tentokrát nikdo nenaboural zaběhlý stereotyp vysílání tak, jako se to před čtyřmi lety povedlo moderátorskému matadorovi Karlu Šípovi.

Ten se po tehdejším debaklu 1:4 v úvodním utkání české reprezentace s Ruskem s ničím nepáral a pěkně od plic v přímém přenosu řekl, co si o výběru hojně kritizovaného trenéra Michala Bílka myslí. Jeho památná věta: „Vzpomenete si na mě, já říkám, že takovýhle facky dostaneme ještě dvě,“ se nakonec nepotvrdila a namotivovaní reprezentanti po následných výhrách 2:1 nad Řeckem a 1:0 nad Polskem postoupili ze skupiny z prvního místa. Je možné, že to bylo i díky „motivující“ Šípově řeči.

Na moderátorovu otázku, zda jsou na výběr lepší hráči, tehdy odvětil: „Teď už víme stoprocentně, kolik máme horších hráčů.“ O fotbalovém nároďáku dále prohlásil, že hraje impotentní, bezpohlavní fotbal.

Podle Karla Šípa byli proti Rusům na hřišti i hráči, kteří už evidentně nemohli: „Ten koučing během zápasu je podle mě kapitola sama pro sebe. Pokud po poločase 2:0 prohráváme a všichni na tribuně čekáme, co se stane, jak to posílíme a trenér reaguje tak, že tam pošle Hübschmana, prakticky pátýho beka, tak to vypadá, jako kdybysme 2:0 vedli a budeme bránit výsledek 2:0.

Při závěrečných slovech ostříleného moderátora: „Pokud nastoupí stejná sestava jako proti Rusku, bude to druhá facka,“ se už ani usmívající se expert Luděk Zelenka neudržel a zasmál se naplno.

Letos dostal na frak Bosák: Nebejt protekce od tvý mámy, tak házíš někde lopatou

Nic podobného se letos na obrazovkách ČT neudálo, tentokrát spíše diváci kritizovali komentátory. Podle příspěvku Jaromíra Bosáka, jenž nazval některé své kritiky jako joudy, ho několik z nich vinilo například z toho, jak český mančaft ve Francii dopadl. O tom, že ho příliš nešetřili, svědčí pár výroků, jimiž ho počestovali. „Di už do prdele, s těma svýma keci, nedá se na to koukat, všichni jste jen hnůj za naše peníze…,“ vzkázal mu například jakýsi Leon2. „Nebejt protekce od tvý mámy, tak házíš někde lopatou a neotravuješ lidi v televizi, šmejde. Jsi s Vrbou jedna pakáž…“

Nebylo to ale zdaleka poprvé, co se divákům nelíbil jeho komentář. Při vzpomínce na světový šampionát 2010 v Jihoafrické republice se mi ihned vybaví telefonát jednoho diváka, který před samotným turnajem sdělil ve studiu ČT, co si o Bosákovi myslí. „Prosím vás, nedávejte tam pořád toho Bosáka s těma jeho šplechtama, to se nedá poslouchat.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *