Třetí pokračování s názvem Johnny English znovu zasahuje stylově kráčí ve šlépějích předchozích snímků, přičemž v recenzích to opět celkem schytává. Dle mého soudu neoprávněně. Znovu jde o výbornou komedii, která svým svěžím spádem a částečně i dějem připomíná skvělou jedničku z roku 2003. Pokud rovněž milujete Atkinsonův humor, zaručeně budete mít párkrát blízko k záchvatu smíchu.
English se tu opět představí ve všech podobách, ve kterých ho známe. Ať už jako suverén či smolař. V prvním případě pobaví kupříkladu na francouzském pobřeží, kdy na nabízené šampaňské naprosto suverénním způsobem reaguje slovy: „Danke schön.“
Slovní humor pak výborně doplňuje ten situační. Příkladem je jedna z nejvtipnějších scén celého filmu, kdy English zcela nevědomě terorizuje nevinné a bezbranné domorodce v ulicích Londýna.
Body navíc by se filmu rozhodně daly připsat i za půvabnou Olgu Kurylenko, bývalou Bond girl. Tato herečka původem z Ukrajiny se v roce 2008 představila po boku Daniela Craiga v Quantum of Solace. Autorem scénáře je stejně jako v případě obou předchozích snímků William Davies, režisérem je pak méně známý David Kerr.
Kdybych měl zhodnotit dnes již kompletní trilogii, poslední snímek bych pravděpodobně zařadil do těsného závěsu za zmiňovanou jedničku, která byla v mých očích jednou velkou komediální jízdou. I ve dvojce s názvem Johnny English se vrací z roku 2011 bylo k vidění několik nezapomenutelných humorných situací, bylo tady ovšem i pár slabších pasáží.
Pokud vám tento druh humoru sedí, pak v kinosále aktuálního Johnnyho Englishe rozhodně neváhejte okoštovat.
Pažótí verdikt: 80 %
Pokud se ti článek líbil, neváhej se stát pažótím fandou na Facebooku.