Nejlepší seriálové znělky (15.-11. místo): před branami TOP 10 zůstala Hra o trůny či kultovní MacGyver

Ještě než se po hlavě vrhneme do první poloviny našeho třicetičlenného žebříčku, rád bych zmínil, že kdyby to šlo, všechny znělky z této pětice bych vtěsnal do TOP 10. Ale bohužel pro ně a bohudíky pro diváka, seriálový svět nám v průběhu let dal ještě lepší úvodní intra.

15) Má tlustá Valentýna (Mi gorda bella)

Okolo roku 2005 byla Valentýna neodmyslitelnou součástí odpoledního bloku telenovel na Nově. Dnes už by ji pravděpodobně většina diváků, která na ní vyrůstala, vnímala spíše jako takový hybrid parodie a sitcomu. Znělka v kombinaci s hitem Poco a Poco od venezuelského zpěváka Jeremíase ovšem z mého pohledu zůstává i po letech geniální.

14) Hra o trůny (Game of Thrones)

Asi málokterý současný seriálový labužník by neznal znělku k tomuto v mnoha ohledech revolučnímu televiznímu počinu. Kdybych ji měl popsat slovy kritika, řekl bych, že je řemeslně zcela dokonalá, naprosto vystihuje atmosféru seriálu a dokáže vás výborně naladit na sledování každé epizody. Patří mezi ta úvodní intra, která se nepřeskakují, ale naopak vychutnávají.

13) Sheena

Málokdo si dneska vzpomene na tuto královnu africké džungle, která byla na našich televizních přijímačích krátce k vidění v úvodu nového tisíciletí díky Primě. Ještě méně smrtelníků, pokud vůbec někdo, má pak zřejmě pár vzácných scén Sheeny tak jako já dodnes uchovaných na videokazetách VHS. Samotná znělka je pak podle mě prostě a jednoduše kouzelná…

12) MacGyver

Richard Dean Anderson je pro mě na věky věků jeden z hereckých bohů, jenž dal seriálovému světu dvě nezapomenutelné postavy. Tou první je charismatický hrdina a především zasloužilý všeumělec Angus MacGyver. Sestřihu jeho legendárních kousků za doprovodu kultovní melodie k seriálu z osmdesátých let patří v našem žebříčku dvanácté místo.

11) Kriminálka New York (CSI: NY)

Jak jsem už zmiňoval v případě Miami, nikdy jsem nebyl žádný CSI fajnšmekr. Kriminálka NY se mi ovšem vždycky jevila jako nejatraktivnější, a to hlavně asi díky New Yorku a sympatickým postavám. Nu a pak je tu samozřejmě ta úžasná skladba Baba O’Riley od kapely The Who. Toto intro bych popsal asi jako takové pohlazení New Yorkem, jehož přítomnost ze znělky přímo sálá.

Blížíme se do finiše. Za týden společně nahlédneme pod pokličku nejlepší desítky, tak se neváhejte stát fandy Pažóta na Facebooku, ať vám článek neunikne.


Další díly seriálu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *