Nejlepší seriálové znělky (25.-21. místo): těsně mimo dvacítku zůstal Westworld, Kriminálka Miami nebo Lovci pokladů

Vše podstatné bylo řečeno v úvodním článku, kde se můžete také podívat na 26.-30. místo nejlepších seriálových znělek. Nyní už pojďme bez zbytečných zdržovaček okoštovat další pětici…

25) Dům z karet (House of Cards)

Znělka k tomuto kvalitnímu počinu ze zákulisí americké politiky je naším průvodcem po Washingtonu, přičemž působí opravdu majestátně a dokonale vystihuje atmošku seriálu.

24) Westworld

Umění, elegance a nezapomenutelná hudba – asi tak bych výstižně shrnul znělku ke sci-fi westernu z roku 2016.

23) Kriminálka Miami (CSI: Miami)

CSI: Miami a dalším kriminálkám z podobného soudku jsem nikdy nepřišel příliš na chuť, nic to ale nemění na tom, že znělky mají dle mého soudu vskutku vydařené. Akční intro říznuté skladbou Won’t Get Fooled Again od britské rockové kapely The Who, prosluněná Florida a pochopitelně i nezaměnitelná figura se slunečními brýlemi Horatio Caine.

22) Hawaii 5-0 (Hawaii Five-0)

V dávných časech jsem tuto znělku hltal. Po téměř dvoustovce zhlédnutých epizod mi už připadá krapet ohraná, nic to ovšem nemění na tom, že má drajv a šmrnc, stejně jako po letech i celý tento akční kriminální kousek z prostředí Havaje. Do výběru jsem zařadil intro z první série, které mi přijde nejlepší.

21) Lovci pokladů (Relic Hunter)

Znělka, z níž dobrodružství přímo čiší a to i díky skvělé hudbě. Na rozdíl třebas od série Indiany Jonese jsem na tomto televizním kousku nikdy příliš neujížděl a naladil jsem ho hlavně, když v televizoru nic lepšího neběželo. Řekl bych ovšem, že šlo o poměrně zdařilou odpolední oddechovku.

Za týden pokračujeme další pěticí, konkrétně půjde o 20. až 16. místo, tak se neváhejte stát fandy Pažóta na Facebooku, ať vám článek neunikne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *