Nejlepší seriálové znělky (10.-6. místo): mezi desítkou nechybí Hvězdná brána, Kobra 11 či jeden legendární sitcom

Je před námi předposlední pětice a musím se přiznat, že seřadit ji byla opět vskutku pořádná rasovina, která mi zabrala několik dlouhých hodin. Nuže, pojďme na to…

10) Hvězdná brána (Stargate SG-1)

Kultovní Stargate snad ani nemá smysl nikterak podrobněji představovat. Nedivil bych se, kdyby tuto vyhlášenou sci-fi lahůdku s nadšením sjížděli rovněž ufouni za hranicemi naší planety. Jedné z nejznámějších seriálových melodií v kombinaci s nezapomenutelnou čtveřicí ve složení Jack O’Neill, Sam Carterová, Daniel Jackson a Teal’c, kteří si to pravidelně štrádují do vzdálených vesmírných končin, patří v této nadupané konkurenci úctyhodné desáté místo.

9) Zamilovaná (Pobre diabla)

Společně s Valentýnou šlo v dávných časech o mé dvě telenovelové srdcovky, jak se hezky česky říká. Dle mého soudu se vymykaly tím, že měly poutavý příběh, super postavy a ten správný šmrnc. Tohle všechno odráží i tato znělka, která je právě jakýmsi poutavým minipříběhem ústřední dvojice. Na spanilou Fiorellu se navíc dobře dívá a Andrés je rovněž velice šikézní. Fiorelle tančící v dešti se ovšem minimálně vyrovná španělská píseň, která je znamenitým kořením celé znělky k tomuto peruánskému seriálu.

8) Krok za krokem (Step by Step)

Sitcomácký kulťák let devadesátých. Co dodat k této boží znělce?

7) Kobra 11 (Alarm für Cobra 11)

Co Semirovo parťák, to krapet jiná znělka. Postupem času ji ovšem dle mého skrovného názoru tvůrci začali čím dál víc odbývat. Připomeňme si proto tu ze zlatých časů seriálu se sympaťákem Tomem Kranichem.

6) JAG

Pokud mě paměť neklame, nikdy jsem neviděl jediný díl ani se nezajímal, oč v tomto seriálu přesně běží. Jako malý Sebík jsem si navíc vždy lámal hlavu tím, co je to vlastně ten JAG. V podstatě jediné, co mě na tomto seriálu fascinovalo, byla tato znělka se svou naprosto dokonalou skladbou.

Příští týden nás čeká velké finále celé téhle šou, tedy TOP 5, tak se neváhejte stát fandy Pažóta na Facebooku, ať vám článek neunikne.


Další díly seriálu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *