Nejlepší seriálové znělky (20.-16. místo): do dvacítky se prokousaly Útěk z vězení, Narcos i jediný český zástupce

Dříve, než si posvítíme na další pětici, vám musím sdělit, že se dostáváme do fáze, kdy jsou dle mého soudu všechny znělky naprosto famózní. Je tak stále těžší a těžší je seřadit…

20) Útěk z vězení (Prison Break)

Pokud jste před lety stejně jako já hltali tuto seriálovou delikatesu, jistě vám tato znělka připomene tu častokrát až nedýchatelnou atmosféru a napětí, které tryskalo snad z každé scény.

19) Pán šelem (BeastMaster)

Magično, jež na vás dýchne hned od úvodní vteřiny, dobrodružství a skvělá hudba jsou hlavními ingrediencemi této znělky. Dodnes mi v paměti utkvěla slova vypravěče, která v českém dabingu končila památnou větou: „Jmenuje se Dar, poslední svého kmene, ale všichni mu říkají Pán šelem.“ Kouzla, čáry a magie byly rovněž nedílnou součástí tohoto počinu, který v letech nultých v našich končinách vysílala TV Nova. Nejednalo se sice o mou srdeční záležitost, ale nepochybně bych Páneška šelem označil za seriál mého dětství.

18) Ztracený svět (The Lost World)

Další dobrodružný kousek ze stejné doby, tedy z přelomu století. U Ztraceného světa je ovšem vidět, že jeho triky již poněkud zestárly. Mám na mysli především dinosaury a jinou nevšední havěť. I tak se ale jedná o další znamenité intro, jež bylo rovněž součástí odpolední podívané na Nově.

17) Horákovi

Už v titulku jsem tak trochu s předstihem vyspoileroval, že Horákovi jsou jediným českým zástupcem, který se dostal do naší třicítky. Pohodové znělce s písní Vlastimila Horvátha k tomuto vskutku vydařenému komediálnímu seriálu, který už se stal jakousi tradicí prázdninového vysílání České televize, patří sedmnáctá příčka.

16) Narcos

Poutavé intro k seriálové lahůdce vyprávějící o největším kolumbijském narkobaronovi a masovém vrahovi Pablu Escobarovi a o kokainovém průmyslu v 80. letech minulého století. Znělce, která je složena z velké části z dobových záběrů, dodává tu pravou atmosféru španělská píseň Tuyo brazilského zpěváka Rodriga Amaranteho.

Za týden pokračujeme pěticí na 15. až 11. místě, tak se neváhejte stát fandy Pažóta na Facebooku, ať vám článek neunikne.


Další díly seriálu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *