Nejlepší seriálové znělky (5.-1. místo): kolikátý skončil ranger Walker? A kdo je absolutním vítězem?

Jak už to tak bývá, údělem podobných žebříčků je, že se rozhodně nezavděčí všem. A je pochopitelné, že snad každý tu bude nějakého svého favorita postrádat. Přesto jsem se během šesti týdnů dnem i nocí pokoušel dát dohromady žebříček třiceti znělek, které osobně považuji za nejlepší v historii televizní tvorby. A tady je podle mě ta nejlepší pětice.

5) Čarodějky (Charmed)

Největší zásluhu na výjimečnosti této znělky má jistojistě coververze písně How Soon Is Now? od kapely Love Spit Love, která ještě dříve než v samotném seriálu zazněla ve stejnojmenném filmu (v originále The Craft) z roku 1996. Do našeho žebříčku jsem zařadil povedené intro ze třetí série, kde samozřejmě nechybí ani sympatický démon Cole Turner.

4) Temný případ (True Detective)

Ani intro ke druhé sérii není k zahození, v minulosti ostatně rovněž dostalo prestižní ocenění v rámci Pažótích Oskarů. Ale tato pochmurná znělka k první řadě je prostě nedostižná…

3) Walker, Texas Ranger

Můj dětský idol. Absolutní seriálová legenda. Walker patří do těch starých dobrých časů, kdy jsme se s každou sérií mohli těšit na novou supr znělku. K ní později vznikl i tento nezapomenutelný song, který nazpíval sám Chuck Norris.

2) Přátelé (Friends)

Přátelé nejsou pouhopouhým seriálem, jsou v podstatě náboženstvím. To samé se dá říct i o jejich znělce. Pokud by to šlo, máme tu dnes dělené první místo. Znělek k tomuto fenoménu vzniklo vskutku požehnaně a snad se ani nedá říct, která je ta nejlepší. Vybral jsem povedené intro ze třetí série, které mi při surfování YouTubem cvrnklo do nosu.

1) Medicopter 117

Dokonalé. Znělka Medicopteru pro mě vždycky byla jakýmsi vzácným pokladem. Myslím si dokonce, že je v seriálovém světě obecně lehce pozapomenutým pokladem. To samé soudím o samotném soundtracku k seriálu, který tu prostě musím rovněž vypíchnout. Hlavních postav se v seriálu prostřídala celá řada, někteří hrdinové dokonce přišli tragicky o život, proto jsme i tady viděli několik verzí znělek. Želbohu v současnosti je na YouTubu k nalezení jen ta první, která nás provázela úvodní dvě série.

Třicítka nejpůsobivějších seriálových znělek je sice za námi, ale ještě pro vás, věrné čtenáře, chystáme jeden znělkový speciál. Tak se neváhejte stát příznivci Pažóta na Facebooku, ať vám článek neunikne.


Další díly seriálu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *