James Bond jako černoch? To je jako kdyby Indianu Jonese měl hrát kupříkladu Japonec

Špitalo se o tom už před pár lety a teď se špekulace o tom, že by si příštího Jimmyho Bonda měl zahrát Brit černé pleti Idris Elba, vyrojily znovu. Zdá se, že je to ale pouhá fáma a někteří kolegové z mediální branže si slova tvůrců jako už tradičně vyložili po svém. Šéfová bondovské série Barbara Broccoli totiž údajně pouze prohlásila, že se dříve či později stane, že si Bonda zahraje někdo jinačí než běloch.

Musím napsat, že já osobně nejsem příznivcem této myšlenky. Dnes se musí našlapovat po špičkách a já bych se vskutku nerad dotkl nějaké rasy, chraň Bůh. Pažót.cz v žádném případě není rasistickým webem, ale u všech rohatých, Jimmy Bond má už šestapadesátiletou tradici a vždycky to byl běloch jak vyšitý.


NEŽINÝRUJ SE A OKOŠTUJ ROVNĚŽ NAŠE DALŠÍ KVALITNÍ ČTIVO:
Zmizí Kevin Spacey rovněž z filmových fotografií? Jak by mohl zanedlouho vypadat například snímek k legendární Americké kráse


„Brzy zřejmě v rámci korektnosti spatříme i Pána Boha, Ježíše a sv. Petra ve verzi černoch a možná nám zčernají i polární lišky a nakonec i lední medvědi. V rámci tohoto trendu je možné, že brzy bude James Bond nejen černoch, ale i muslim.“

Tento komentář z diskuze na webu Týden.cz mě sice upřímně rozesmál, ale dle mého soudu nejsme daleko od pravdy. Vždyť v některých adaptacích historických děl už dnes běžně hrají hlavní role herci černé pleti. Jako kupříkladu Jamie Foxx ve zbrusu nové předělávce Robina Hooda.

Dovedete si představit třebas Indianu Jonese jako Japonce, Hispánce či černocha?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *