Který film série Mission: Impossible je nejlepší? A ve kterém chtěla agenta Hunta zabít budoucí Bond girl?

Už je tomu 22 let, kdy se na plátnech kin poprvé objevil nestárnoucí Tom Cruiseů jako Ethan Hunt. Od té doby si tento agent IMF (Impossible Missions Force) v současném akčním a špionážním žánru vydobyl téměř stejně uznávané postavení jako Jimmy Bond.

V kinosálech právě brouzdá už šestý film série Mission: Impossible a stále platí, že čím novější počin, tím větší vizuální šou. Pažót.cz se všechny snímky pokusil seřadit od nejslabšího po ten nejlepší. Hlasovat a komentovat ale můžete pod článkem i vy.

6) Mission: Impossible II (2000)

Snímek z přelomu tisíciletí je obecně považovaný za nejslabší z celé série, kupříkladu na ČSFD má pouhých 58 %. Rozjížděl se slibně, památná je především scéna, kdy Tom bez jištění leze a skáče po skalách. Počáteční šmrnc to ale postupně ztratilo, občas mi to připomínalo některé slabší bondovky. Zajímavost pro filmové fajnšmekry – zahrál si tu i Tonda Hopkins.

Pažótí verdikt: 60 %


5) Mission: Impossible (1996)

Jednička, která se z velké části filmovala i odehrávala v Praze, je naopak mezi smrtelníky vcelku oblíbená. Mě ovšem moc nenadchla, i když dějově byla zajímavější než dvojka. Tady si zase kromě některých českých herců zahrál třebas i Jean Reno.

Pažótí verdikt: 60 %


4) Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011)

Rovněž čtverka se částečně filmovala v Praze a i v Mladé Boleslavi, to bylo ale vše. Tato města totiž představovala Budapešť a Moskvu, Českou republiku tentokrát tvůrci z děje zcela vynechali (všiváci). A když už jsme u toho natáčení, tak v jedné ze zajímavých rolí se tu objevil Pavel Kříž či v titulku slibovaná Bond girl z poslední bondovky Spectre, krásná Francouzka Léa Seydoux, která tu ztvárnila nájemnou vražedkyni.

Ghost Protocol není špatným filmem, ale ani nikterak úžasným. Pár nápadů tu bylo ovšem dosti povedených. Za zmínku stojí především pasáž z Dubaje, kde si to Tom bez kaskadéra štrádoval třeba po skle nejvyšší budovy světa, či vydařená scéna z ruské věznice.

Pažótí verdikt: 70 %


3) Mission: Impossible III (2006)

Zhruba stejně kvalitní podívaná jako Ghost Protocol, možná o malý ždibec lepší. Trojka je z celé série asi nejvíc zaměřená na emoce, Ethan musí zachránit život své ženě, nechybí ale ani akce. Tady řadím mezi ty top scény především přestřelku na mostě v půli filmu. A v paměti mi utkvěla i takzvaná zaječí packa, která je protkána celým filmem, oč se jednalo se ale nakonec nedozvěděl ani sám Hunt.

Pažótí verdikt: 70 %


2) Mission: Impossible – Národ grázlů (2015)

Blížíme se do finiše. Národ grázlů neboli v originále Rogue Nation je skvělou vizuální podívanou s několika nezapomenutelnými momenty jako je pasáž ze zmiňované vídeňské opery, strhující mise pod hladinou vodní nádrže, během níž Tom ve skutečnosti dokázal zadržet dech na šest a půl minuty, či automobilová a motocyklová honička v Maroku. Poslední třetina filmu, která se odehrává v Londýně, je ovšem krapet slabší.

Pažótí verdikt: 80 %


1) Mission: Impossible – Fallout (2018)

Nu a zatím poslední snímek, který je zároveň vrcholem celé série a rovněž vrcholem akčního žánru. Je možná trochu odlišný, tvůrci ubrali na špionáži a zaměřili se více právě na akci, která stojí za to. Více v recenzi. Málokdo by navíc čekal, že Fallout je po trojce zároveň asi i nejemotivnějším filmem.

Pažótí verdikt: 95 %


Který film série Mission: Impossible je dle vašeho soudu nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *