Nejlepší znělky filmových společností (15.-11. místo): mezi patnáctku se vešel létající Pegasus i producent Pána prstenů

Jsou srdcem Hollywoodu a jejich znělky neodmyslitelnými uvaděči našich audiovizuálních zážitků. Na počest filmových studií a produkčních či distribučních společností, které v současné době uzavřením kin zažívají nelehké časy, se naše pažótí jury rozhodla sestavit žebříček těch nejlepších znělek, které předcházejí nezapomenutelným filmovým příběhům. Navazujeme tak na téma z podobného soudku, kterým byl před časem žebříček nejlepších seriálových znělek.

15) The Kerner Entertainment Company

Patnácté místo našeho žebříčku patří intru s disneyovským nádechem. The Kerner Entertainment Company založil v roce 2001 americký filmový producent Jordan Kerner.


14) New Line Cinema

Dnes americké filmové produkční studio bylo založeno v roce 1967 jako nezávislá filmová distribuční společnost, která dodávala zahraniční a umělecké filmy vysokoškolským kampusům ve Spojených státech. Největším úspěchem studia, které v současnosti patří famílii Warner Brosů, je trilogie Pána prstenů.


13) Castle Rock Entertainment

Tato americká filmová a televizní produkční společnost byla založena v roce 1987. Spadá do rovněž famílie Warner Brosů a byla pojmenovaná na počest městečka z příběhů Stephena Kinga. Castle Rock Entertainment stojí, stejně jako King, kupříkladu za veleúspěšným Vykoupením z věznice Shawshank či Zelenou mílí.


12) TriStar Pictures

Létající bílý hřebec Pegasus patří k tradičním uvaděčům hollywoodských počinů. Jeho historie sahá do roku 1982 a od konce osmdesátých let je toto filmové studio součástí Sony Pictures.


11) Lionsgate

Dobře namazaný stroj, jenž nám otvírá bránu do filmových nebes…

Kanadsko-americká společnost, která vznikla v roce 1997 ve Vancouveru a nyní sídlí v kalifornské Santa Monice. Mezi nejúspěšnější počiny Lví brány patří sága Hunger Games.

Za týden pokračujeme 10.-6. místem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *