Nezapomenutelné filmové scény: „Indiano, nech ho být“ (Indiana Jones a poslední křížová výprava)

Nadešel čas odšpuntovat naši pravidelnou rubriku, o níž jsem dlouhé dny i noci snil a která by se měla stát srdcem tohoto webu. Jedná se o nezapomenutelné filmové a seriálové scény, které se mnohým uctívačům těchto audiovizuálních počinů vryly do paměti a mnohdy ovlivnily jejich životy.

Nu a kým jiným začít než jedním z největších filmových hrdinů, Indianou Jonesem. Jednou z nejemotivnějších scén v této filmové sérii je moment, kdy Henry Jones poprvé osloví svého syna jménem Indiana.

Henry Jones, Jr., jak zní Indyho pravé jméno, si oslovení Indiana vybral v mládí po svém psisku. Jeho otec, s nímž neměl nikdy příliš ideální vztah, mu na rozdíl od ostatních přesto nikdy neřekl jinak než Juniore.

Ve scéně, kdy nejprve chamtivá Elsa a po ní i Indy chtěli dosáhnout na Svatý grál, Indy nakonec po památné větě svého otce „Indiano, nech ho být“ zmoudří a Grálu se vzdá.

PS: Naši rubriku jsme vlastně odstartovali scénou se dvěma personami světového filmu, tedy s Indianou Jonesem a Jamesem Bondem (Sean Connery jako tatík Henry Jones).


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *