Nejlepší znělky filmových společností (5.-1. místo): vystoupala slavná fanfára 20th Century až na vrchol?

Je Velikonoční pondělí a my jsme právě na konci naší další poutě, při níž jsme tentokrát hledali ta nejlepší intra, která jsou věrně známá snad všem smrtelníkům, pro něž je filmový svět náboženstvím.

5) Miramax

Poetické intro zázraků, tak na mě tento newyorský střípek působí. Miramax, evokovalo mi to „miracle“. Realita je ovšem docela jiná. Miramax založili v roce 1979 bratři Weinsteinové, tedy velká zvířata filmového průmyslu (a to doslova), kteří společnost pojmenovali po svých rodičích – Miriam a Max. Jsme ovšem objektivní za každé situace, tudíž Miramax kvůli jeho kořenům o TOP 5 samozřejmě nepřipravíme.


4) Disney

Přestože jsem už nějaký ten pátek hrdým akcionářem The Walt Disney Company, filmovým počinům naší společnosti popravdě příliš neholduji, tudíž i naši znělku vídám minimálně. Musím ovšem uznat, že toto pohádkové intro provázející nás světem Walta Disneyho má něco do sebe.

Tento americký gigant zábavního průmyslu byl založen v roce 1923 bratry Waltem a Royem O. Disneyovými jako Disney Brothers Cartoon Studio, současný název pak nese od roku 1986. Původně špičkové studio v oblasti animace postupně schlamstnulo vše, co mu přišlo pod ruku. V současnosti tak vlastníme například Pixar, Marvel, Lucasfilm nebo 20th Century Studios či mnoho televizních stanic.


3) Paramount Pictures

Logo Paramountu mám nejvíce spojené s úvodními scénami Indiany Jonese, kde si tvůrci s touto legendární horou v každém filmu originálně vyhráli. Základ intra zůstává po léta stejný, jen postupně dostává moderní háv.

Toto americké filmové studio je druhým nejstarším filmovým studiem ve Spojených státech, založeno bylo v roce 1912. Dvaadvacet hvězd Paramountu je pak pocta dvaadvaceti osobnostem z herecké branže, které v roce 1916 tímto způsobem počastoval jeden ze tří zakladatelů společnosti, producent Adolph Zukor.


2) Universal Pictures

Těsně pod vrcholem zůstala velkolepá znělka Universalu. Tu mám z dětství nejvíce spojenou s Jurským parkem (mimochodem vůbec nejúspěšnější série společnosti) nebo se starou dobrou Mumií, které jsem čas od času okoštoval na našich VHSkách.

Pokud jsme o Paramountu hovořili jako o druhém nejstarším filmovém studiu v USA, tak právě Universal je tím nejdéle žijícím, přičemž byl založen o pouhých osm dní dříve, tedy 30. dubna 1912.


1) 20th Century Studios

Královna znělek filmových studií. Když padne řeč na téma hollywoodských studií, jako první se mi vybaví toto legendární intro, které jsem poprvé spatřil u věčných kousků jako Titanic či Sám doma.

Studio bylo založeno v roce 1935 a dlouhá léta neslo jméno 20th Century Fox, z kraje letošního roku ovšem jeho nový majitel (společnost Disney) slůvko Fox z názvu vyzmizíkoval.


Předchozí díly seriálu:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d