Nezapomenutelné seriálové scény: Andrého první smrt na Mallorce (Kobra 11)

Kobra 11

Dnes už jde spíše o průměrnou televizní podívanou, ale za starých časů to byla akční pochoutka, kterou téměř každým dnem hltaly tisíce příznivců. Těžko říct, jestli jsem si jako malý Sebík starší epizody s Andrém, Tomem či Janem zidealizoval, nebo se dříve opravdu jednalo o lepší podívanou. Každopádně mi přijde, jako by se z Kobry postupem času vytratilo napětí a život, který seriálu dodávali někdejší Semirovi parťáci.

Vy, kteří jste v minulosti také uzřeli poslední díl třetí série s názvem Osamělé vítězství, vzpomínáte, jak jsme při závěrečném souboji Andrého s neřádem Carlosem Bergerem napětím nedýchali? André nedbal rad Semira, aby na Bergerovu loď neskákal, což se mu nakonec stalo osudným, když byl Bergerem postřelen harpunou a zmizel v hlubinách moře.

Později si ovšem autoři seriálu usmysleli, že André ve skutečnosti nezemřel, ale zachránil ho jakýsi rybář, jenž ho přivedl zpět k životu. Vrátil se ve dvojdíle 18. řady s názvem Zmrtvýchvstání, na jehož konci zemřel v Alpách podruhé a tentokrát (pravděpodobně) definitivně.

V Kobře 11 už vyhaslo mnoho životů. Pokud seriálu dnes už neholdujete, vězte, že kromě dalších Semirovo parťáků Toma Kranicha a Chrise Rittera, bylo postupně zastřeleno třeba i populární duo Horst Herzberger a Dieter Bonrath.

Nu a na obrazovky německé RTL už se pomalu blíží 26. řada, v níž bude Semirovi poprvé v historii přidělena parťačka, a sice Vicky Reisinger, kterou si zahraje Pia Stutzenstein. A taktéž dějově čekají Kobru velké změny. Podle upoutávek to vypadá na dosti ponurou detektívku, kde je jedním z témat kupříkladu rasismus v kolínských ulicích. Nechme se tedy překvapit, zda z toho tvůrci na stará kolena ještě něco vytřískají.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *