Nezapomenutelné filmové scény: Basic vs. „vyndej si“ (Probudím se včera)

Probudím se včera

Nyní jsme v naší rubrice měli dvojnásobnou nálož velkých emocí, je mou povinností vás proto opět rozveselit, moji drazí čtenáři. Milovníkům kvalitního českého humoru pravděpodobně neunikla vcelku populární komedie Probudím se včera z roku 2012. Nešťastník v lásce Petr v podání Jirky Mádlovýho se tu pomocí revolučního vynálezu teleportuje ze současnosti zpět do roku 1989, aby získal srdce své někdejší středoškolské spolužačky Elišky (Eva Josefíková).

Nu a humorné momenty samozřejmě plynou ze střetu „jeho“ 21. století s komunistickým zřízením. Jednoho dne si takhle soudruh učitel povolá Peťu k tabuli a chce po něm vyřešit zadanou úlohu. Znavený a dezorientovaný Petr ovšem evidentně nemá páru, která bije, osnovy osmdesátých let se mu vykouřily z hlavy a zadání je pro něj jeden velký zapeklitý oříšek.

Soudruh učitel v podání Milana Šteindlera se ho tak po chvilce táže, zda to neumí, či co se děje? Načež Peťa špitne, že kdyby měl Windowsy… (bylo by to takzvaně eins zwei). Je však odpálkován památným výrokem: „Napřed nám předveď, že umíš Basic a potom se můžeš chlubit s těma svejma ‚vyndej si‘…“

Nezapomenutelných momentů tu ovšem bylo povícero, ať už to byla vzpomínka na ikonické duo kamarádů do deště Tofiho s Vaculíkem a nešťastného Viktora Preissů kvílícího „Tofi né“, Licokniga či pohotové „vysypání“ hlavních znaků kapitalismu.


Příští týden se můžete těšit, dá-li pánbůh a kina zůstanou v provozu, na recenzi dlouho očekávaného i odkládaného epického sci-fi počinu Tenet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *