Nezapomenutelné seriálové scény: kterak si Dexter namazal na chleba seržanta Doakese (Dexter)

Dexter

Dexter Morgan neboli vrahoun obecný ve svém volném čase loví predátory, na něž je spravedlnost krátká. Má totiž fištrón a ví, že tato spodina možná oblafne justici, nikoliv však jeho. Fištrón má ovšem i jeho kolega seržant James Doakes a na Dexterovi mu už hezkou chvilku něco neštymuje. A jde po něm jako býk po rudém hadru.

Jednoho dne mu Dexter sdělí, že bude vždy krok před ním z jediného prostého důvodu. Když se Doakes táže z jakého, Dexter odvětí: „Jsi můj“ a zpacifikuje ho hlavičkou podobně tvrdě jakožto Zinédine Zidane Marca Materazziho na fotbalovém šampionátu v roce 2006. Když si to Dex hned vzápětí úmyslně poklidně štráduje kanceláří plnou svědků, rozzuřený Doakes se na něho vrhne a začne ho bít jak smyslů zbavený. Vyslouží si tím ovšem vyhazov od policie.


NEŽINÝRUJ SE A OKOŠTUJ ROVNĚŽ: Nejlepší seriálové znělky (30.-26. místo): do třicítky se probojoval Dexter, ale třeba i telenovela Divoký anděl


V patách je ale seržant Doakes Dexterovi i nadále a číhá na jeho chybu. A nakonec ho přeci jen čapne při činu s jednou z obětí a odhalí děsivou skutečnost, že právě Dexter je nechvalně proslaveným Řezníkem ze zálivu. Milovníky anglických hlášek zajisté potěší Doakesovo výrazivo: „That’s right, motherfucker. It’s over. (…) Jesus Christ, Morgan. Jesus fucking Christ, you‘re the Bay Harbor Butcher.“ Proč si vlastně nepustit i tuto legendární scénu. Nuže, tady je…

Osud Doakese skončil nevalně, naopak Dexter, jenž se z této bezvýchodné šlamastyky vylízal, pokračoval dál ve svém „řádění“. Nu a nedávno bylo oznámeno, že seriál by se měl po letech vrátit na podzim 2021 s devátou sérií.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *