S hudebními filmy se v poslední době roztrhl pytel. Který je ten nejlepší?

Co hudební počin, to očekávaný hit. Labužníci hudebních či muzikálových snímků měli v poslední době doslova filmové hody. Navíc mezi nimi našli svůj oblíbený chod jak fandové životopisných dramat, tak například i milovníci romantických komedií. Naše pažótí jury opět po čase zasedla a pokusila se je seřadit od nejslabšího po nejlepší. Možnost hlasovat máte nicméně pod článkem i vy.

5) Zrodila se hvězda (2018)

Tří a půlminutový klip Shallow mi přijde mnohem působivější než celý dvou a čtvrthodinový filmový příběh A Star Is Born. Život obou postav, na němž to má celé stát, mi byl v podstatě fuk. Navíc mi přišlo, že se tvůrci až moc snaží ždímat emoce nás diváků. Za nejlepší bych označil těch pár momentů na pódiu v čele právě se zmiňovaným oscarovým songem.

Pažótí verdikt: 60 %


4) Yesterday (2019)

Nápad, že celá planeta kromě do té doby neúspěšného hudebníka zcela zapomene na kapelu Beatles, byl vskutku znamenitý. Ovšem, jak filmoví komentátoři často říkají, dalo se z toho vytěžit daleko víc. Nejen podle mého soudu trochu prošustrovaný námět. Zkrátit dvě hodiny tak na devadesát minut by tomu taky prospělo.

Pažótí verdikt: 60 %


3) Rocketman (2019)

Svěží úvod muzikálového životopisu, v němž sledujeme zajímavý příběh mladého klučiny Eltona Johna. Postupně se z toho ale trochu ke škodě začne klubat spíše průměrné drama, které zachraňují skvělé písně a muzikálová čísla.

Pažótí verdikt: 70 %


2) Bohemian Rhapsody (2018)

O dalším životopisném snímku toho bylo napsáno asi nejvíc. Stal se zároveň i nejdiskutovanějším a v našich končinách naprosto výjimečným trhákem, který se zařadil na druhé místo nejnavštěvovanějších filmů po roce 1989 u nás. Někteří ho naopak vidí jako krapet nadhodnocené dílo, jemuž se dostalo až příliš pozornosti. Pro mě je Bohemian Rhapsody kvalitně natočeným hudebním filmem na úrovni Rocketmana.

Pažótí verdikt: 70 %


1) La La Land (2016)

Je to sice už přeci jen delší doba – La La Land je z roku 2016 – ale z předchozích čtyř snímků pro mě ani jeden není číslem jedna.

Právě La La Land je pro mě počin s jednoznačně nejsilnějším příběhem, úžasnou hudbou, pohádkově velkolepými muzikálovými čísly, emotivním koncem a výbornými hereckými výkony Ryana Goslinga a především Emmy Stone, která za svůj výkon získala jednoho ze šesti Oscarů, jenž si La La Land vysloužil.

Pažótí verdikt: 85 %

Nu posuďte sami. Trailer nabízí ochutnávku těch nejlepších hudebních hitů La La Landu.

Který z těchto hudebních filmů je dle vašeho soudu nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *