El Camino: znamenité filmové pokračování seriálu Perníkový táta uzavírá osud Jesseho Pinkmana

Uličník Netflix před pár dny poněkud v tichosti vydal film navazující na jeden z nejlepších seriálů historie, Perníkového tátu neboli Breaking Bad. Tvorba Netflixu přeci jen není zdaleka tak propagovaná jako každotýdenní novinky v biografech, a třeba já se tak o snímku El Camino: A Breaking Bad Movie dozvěděl čirou náhodou.

Osud tomu ale zřejmě chtěl, a mohl jsem si tak vychutnat vizuálně oku lahodící a příběhově vybroušené drama, které bych se nebál označit, přestože nemá tak velký rozpočet jako mnoho hollywoodských trháků, za jeden z nejlepších filmů letošního roku.

Scénáře i režie se opět chopil Vince Gilliganů, tedy tvůrce Breaking Bad i jeho prequelu Better Call Saul, a je to znát. El Camino má podobnou atmosféru i tak nějak zlehka budované napětí s nápaditě překvapivými momenty.

El Camino začíná tím, kterak se Jassemu (Aaron Paul) podařilo za pomoci Waltera Whiteovýho (Bryan Cranston) prchnout do bezpečí a najít dočasný azyl. Podobně jako jsem se o tom zmiňoval u čtvrté série Better Call Saul, i tady je děj hodně o tom, že je Jesse neustále před námi a my dumáme nad tím, co chystá. Prahne ze všeho nejvíc po novém životě, nebo snad po pomstě?

Nerad bych vás okradl o napětí, budete to proto muset zjistit sami. Prakticky celý děj se ovšem točí okolo Jesseho, některé ostatní známé postavy se filmem pouze mihnou. To ale podle mého soudu vůbec nevadí. Všechno šlape výborně třeba i za pomoci několika flashbacků.

Nevím, jak vy, milí čtenáři, ale já bych velice rád uvítal další pokračování z tohoto universa, ať už filmové či seriálové. Tak zajímavé a propracované postavy, jakými jsou Jesse Pinkman nebo právnický vykuk Jimmy McGill, nevídáme každý den. Doufám tedy, že nás hned tak neopustí.

Pažótí verdikt: 90 %


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *