Sebastian Pažót se jako nejlepší novinář světa vrací do českého mediálního rybníčku!

Ulovil pořádného kapra, to se musí nechat! Možná spíše štiku, od věci ale není ani takový mečoun obecný. Sebastian Pažót se totiž před pár dny stal nejlepším novinářem světa, když na festivalu v kalifornském San Diegu získal ocenění The Golden Dictaphone Award (neboli Zlatý diktafon) právě pro nejlepšího žurnalistu planety Země. Mohli bychom ale zřejmě klidně napsat vesmíru, je totiž velice nepravděpodobné, že byste nějakého novináře našli mezi ufouny.

Zpátky k věci. The Golden Dictaphone Award udělovaný již od roku 1879 v minulosti získala taková esa světové žurnalistiky, kterými byli například Joseph Pulitzer, Zuřivý reportér Egon Erwin Kisch či nejlepší jihoamerický žurnalista všech dob, Argentinec Pablo Alejandro Guzmán alias Periodista Pablito, jenž se významnou měrou podílel na rozkrytí bolívijského gangu překupníků s denním tiskem, za což nakonec zaplatil vlastním životem.

Pažótí zpravodaj na obzoru!

A co k zisku nejprestižnější trofeje světové žurnalistiky říká uznávaný Sebastian Pažót? „Poslední měsíce jsem žil dnem i nocí tímto snem. Už od mala jsem snil o tom, že se stanu nejlepším novinářem planety, což se mi právě vyplnilo. Abych toho dosáhl, musel jsem si nejprve na prestižní univerzitě Université de Paris v mé rodné Paříži doplnit potřebné vzdělání. Študoval jsem jako včelka Mája, jak se v Česku říká, proto jsem velice, ale opravdu velice zanedbával nejlepší zpravodajský server českého mediálního rybníčku Pažót.cz. Nyní, když už jsem ale dosáhl všeho, co jsem si vysnil, je na čase Pažóta rozjet ve velkém a udělat z něj nejen nejlepší zpravodajský web českého internetu, ale zároveň i ten nejčtenější. Naše věrné ovečky se mohou těšit také na tištěnou verzi s poetickým názvem Pažótí zpravodaj,“ nastínil Seb, jak si také někdy říká, své smělé plány do budoucna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *