Ten ho přejel, vole, jak válec srnku na silnici aneb jaké perličky ve vysílání hokejového MS nám ČT nabídne letos?

Je to tady! Právě dnes vypukne každoroční prestižní záležitost všech hokejových příznivců. Řeč není o ničem jiném než o světovém šampionátu této nejrychlejší kolektivní hry. Letos se hokejové mistrovství po devíti letech uskuteční opět v ruských městech Moskvě a Petrohradu. Kompletní podívanou nám jako už tradičně zprostředkuje Česká televize, která i tentokrát vyslala své známé tváře do místa dění. My se tak můžeme těšit na další z mnoha každoročních kuriozitek ve vysílání, které vždy příjemně zpestřují hokejovou podívanou.

Před čtyřmi lety se svými nezapomenutelnými hláškami o velký poprask postarali dlouholetí matadoři Jirka Hölzel a David Pospíšil. Ti totiž zápas mezi domácím Švédskem a Norskem okořenili průpovídkami typu „Ten ho přejel, vole, jak válec srnku na silnici“ či „To je čtyřicítka, debil, Olimb“, které zazněly z úst Davida Pospíšila.

Neoddiskutovatelnou jedničkou mezi šprýmaři ČT sport je však expert Pavel Richter. Ten si to při loňském domácím šampionátu nakráčel do přímého přenosu pořadu Hokejové poledne rovnou z přilehlého stánku jednoho nejmenovaného fast foodu. Tác s malou svačinkou, jak trefně poznamenala jeho kolegyně Darina Vymětalíková, si poté suverénně položil na moderátorský pultík, kde už na něj čekala také Coca Cola. Pavel myslel i na svou kolegyni, které ve vysílání posléze dal okoštovat hranolky.

Při vysílání z Václavského náměstí zase Pavel v reakci na nepříznivé počasí neopomněl vyzdvihnout, že si na sebe vzal balóňáček od Bandi. Jindy se pro změnu Darina pustila do jednoho ze členů štábu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *