Chyběl ždibec a němečtí hokejisté se mohli zapsat zlatým písmem do historie. Jaké jsou další památné okamžiky ZOH?

Na úvod si dovolím použít tolik oblíbenou hlášku našich sportovců či trenérů: „Kdyby mi někdo před letošním olympijským turnajem řekl, že ho vyhrají hokejisté Německa, tak bych mu odvětil, že se zbláznil.“

Od největší senzace – v mých očích větší než triumf Ester Ledecké – letošních zimních olympijských her nás nakonec dělilo pouhých 56 sekund. Němci ovšem své těsné vedení neudrželi a ruská sborná je nakonec pokořila 4:3 v prodloužení.

Zatímco finálový mač před čtyřmi lety v Soči, v němž Kanada přehrála Švédy 3:0, byl tak nehoráznou nudou, že kdyby se nehrál odpoledne, snad bych u něj dočista usnul, letošní strhující souboj o zlato se v lecčems podobal dramatu z Vancouveru 2010, kdy mančaft javorových listů udolal 3:2 v prodloužení Spojené státy. Tento mač je pro mě i díky tomuto magickému sestřihu, který mi utkvěl v paměti, jedním z nejpamátnějších okamžiků ZOH.

Co se týče běžeckého lyžování, které u nás v současnosti už téměř nefrčí, nemůžu opomenout fenomenální triumf Kateřiny Neumannové v Turíně 2006. Absolutním vrcholem památných momentů běžeckého lyžování je pro mě ovšem zlatý finiš Itala Giorgio Di Centy na padesátikilometrové trati s tímto naprosto fenomenálním italským komentářem. Pro mě nezapomenutelný top moment turínských her.

Pokud bych měl ovšem vypíchnout jeden neuvěřitelný příběh historie zimních olympijských her, nebyl by to triumf hokejistů v Naganu ani další slavné momenty, ale kuriózní zlato Australana Stevena Bradburyho v short tracku v Salt Lake City 2002. Pěkně tento příběh zmapovali kupříkladu kolegové ze Streamu.


Podobně jako všem ostatním zpravodajským serverům českého mediálního rybníčku, i nám jde pochopitelně v prvé řadě o to, vydělávat milióny. Vy jako čtenáři jste až na druhé koleji. Neděláme s tím žádné štráchy a na rozdíl od ostatních to veřejně přiznáme. Tudíž, pokud se vám tento vysoce kvalitní článek líbil, neváhejte ho sdílet a propagovat všemi dostupnými prostředky a staňte se našimi stalkery na té ďábelské, ale tolik potřebné síti, tedy na Facebooku.


Hokejový šampionát dostane nový náboj. Rudou mašinu posílí car Alex!

Nesportovní kouzla Fínů aneb někdy ani magie ke zlatu nestačí

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *