Být novodobý Leo da Vinci je dar i prokletí, jak by řekl detektiv Monk. Je totiž převelice obtížné věnovat se naplno pouze jedné činnosti

Bůh vám žehnej, mé věrné ovečky. Jsem si vědom toho, že tento revoluční server českého mediálního rybníčku poněkud flinkám, ale nejsem žádný lenoch, chraň Bůh! Jakožto Leonardo da Vinci jednadvacátého století jsem jen prostě všestranný umělec a novinařina není mé jediné řemeslo. Kdybych to měl vyjádřit jakousi hlubší myšlenkou, tak dělám to, co mne v danou chvíli naplňuje.

A co se týče již zmiňované novinařiny, přestože je to velice krásná a ušlechtilá profese, často se velice trefně referuje, že jsme služebníci veřejnosti, já osobně se řídím dalším vpravdě výstižným heslem, že méně je více. U Pažóta to platí hnedle dvojnásobně. Raději vám, mé věrné ovečky, naservíruji skrovnější počet vypiplaných zpráv, z nichž každá druhá bude aspirovat na článek roku ve speciální kategorii na nejprestižnějším světovém žurnalistickém festivalu The Golden Dictaphone Award (neboli Zlatý diktafon), než se vydat cestou kupříkladu našich bulvárních serverů…

Nezoufejte proto, pokud se tu delší čas příspěvek nevyskytne. Nápadů mám sice dosti, inspirace ovšem není vše. Jak občas říkají herci, že si vybírají pouze ty role, u kterých cítí, že by je uměli zahrát, stejně tak já píšu pouze o tom, u čehož cítím, že to zvládnu napsat a s výsledkem budu spokojen. Musím zkrátka cítit, že ve finále to bude to pravé ořechové. Tento web považuji za svého prvorozeného potomka a slibuji, jakože se Sebastian Pažót jmenuji, že sem budu přispívat dokud budu živ a zdráv, tedy dokud mi to hlava a ruce dovolí.

Pažótí článek s pořadovým číslem pětačtyřicet vlastně vznikl především díky jedné podstatné informaci, o niž jsem se s vámi musel podělit. Na světovém šampionátu v hokeji momentálně řádí za Kanadu můj v podstatě jmenovec Jean-Gabriel Pageau [Pažó], jenž navíc ve slavné en-ejdž-el obléká dres mých milovaných ottawských Senátorů. Náhoda?


Podobně jako všem ostatním zpravodajským serverům českého mediálního rybníčku, i nám jde pochopitelně v prvé řadě o to, vydělávat milióny. Vy jako čtenáři jste až na druhé koleji. Neděláme s tím žádné štráchy a na rozdíl od ostatních to veřejně přiznáme. Tudíž, pokud se vám tento vysoce kvalitní článek líbil, neváhejte ho sdílet a propagovat všemi dostupnými prostředky a staňte se našimi stalkery na té ďábelské, ale tolik potřebné síti, tedy na Facebooku.


Sebastian Pažót se jako nejlepší novinář světa vrací do českého mediálního rybníčku!

Pažót.cz po roce vstává z popela jako bájný Fénix aneb co se v Česku za tu dobu událo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *