Děda, postrach rodiny aneb Robert De Niro opět řádí v roli vynalézavého děduly

Děda, postrach rodiny

Celosvětová virová patálie želbohu biografům nadále nepřeje, a proto se filmoví labužníci musí spokojit s málem. Já jsem si z poněkud skrovné nabídky v našem kraji tentokráte vybral Roberta De Nira v roli charismatického děduly, jemuž jeho vnuk vyhlásí válku. Svými rodiči je totiž přinucen přenechat dědóchovi Edovi svou dětskou světnici a sám se musí pakovat na půdu.

Hlavním šoumenem je tu podle očekávání De Niro, jenž je i ve svém pokročilém věku sympatickým štramákem. Dnes už mu je 77 let, i když v době natáčení byl přeci jen o nějaký ten pátek mladší. Děda, postrach rodiny, v originále The War with Grandpa, byl nafilmován již v roce 2017 a od té doby se jeho premiéra z různých důvodů odkládala.

Ostatní postavy včetně vnuka Petera a jeho party spolužáků jsou veskrze oukej a dotváří atmosféru pro cílovou skupinu snímku, kterou jsou především rodiny s dětmi. Ty se pravděpodobně také budou nejvíce bavit při různých pastičkách, jež na sebe děda Ed a Pete vzájemně kutí.

„Sám doma“ to sice není, i když Vánoce se tu rovněž objeví. Postará se o ně nejmladší vnučka Jennifer v podání Poppy Gagnon, jejímž vysněným přáním je oslava narozenin se Santou. A právě malá Jenni je zcela bez diskuzí tím nejkouzelnějším na celém filmu. Takového kulíška by si přál snad každý rodič. Nu a bonusem je pak stále šikézní Uma Thurman, která si tu střihla „De Nirovu“ dceru.

Pažótí verdikt: 60 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *