Nezapomenutelné seriálové scény: Steve vs. Wo Fat – souboj na život a na smrt (Hawaii 5-0)

Hawaii 5-0

Ten čas cválá jako kůň. Ani se nechce věřit, že už je tomu deset dlouhých roků, kdy na obrazovky americké stanice CBS přiskotačil remake neboli předělávka exotické kriminálky Hawaii 5-0. Nu a šlo vskutku o osvěžující vánek z ostrova Oahu. Elixír povedené akce, nádherných záběrů havajských ostrovů a sympatických postav v čele s velitelem Stevem McGarrettem a detektívem Dannym Williamsem a jejich bezedným zásobníkem hlášek.

Takové první čtyři série jsem si seriál opravdu užíval. V té době šlo o jednu z nejlepších akčních kriminálek a zaručené dávky adrenalínu nás čekaly především, když se na scéně objevil všemi mastmi mazaný neřád Wo Fat, jenž celé jednotce Five-0 pořádně zatápěl. Obzvláště pak veliteli McGarrettovi. Při jejich vzájemných konfrontacích se tajil dech a vše vyvrcholilo soubojem v jubilejní sté epizodě, kdy Steve Wo Fata definitivně poslal na pravdu boží.


NEŽINÝRUJ SE A OKOŠTUJ ROVNĚŽ: TOP 5: nejlepší závěrečné scény seriálů


Po smrti Wo Fata ztratil seriál podle mého soudu šmak. Navíc mi přišlo, že stanice tvůrcům od páté série krapet zkrouhla rozpočet, začalo totiž přibývat případů vyřešených bez nějaké té akční třešničky na závěr. Zbyly nám tak v podstatě jen ty krásy Havaje a duo Steve & Danny. I toto se ovšem po čase omrzí, navíc, když dnes už máme v televizi přeci jen blyštivější kousky.

Hawaii 5-0 se nakonec dočkal úctyhodných deseti sérií, do věčných lovišť se odebral letos na jaře. A poněvadž na Havaji byli filmováni i Ztraceni, objevilo se tu několik známých tváří z mystického ostrova – Jin a Hurley jako členové týmu Five-0, John Locke či Desmond.


Nu a což takhle stát se naším fandou na Facebooku?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *