TOP 5: nejlepší závěrečné scény seriálů

Seriál může být klidně eňo ňuňo, ovšem co naplat, když vám ho tvůrci zoškliví jeho poslední scénou. Je to jako, když si pochutnáváte na nějakém vynikajícím pokrmu a jeho šéfkuchař vám v závěru vašich hodů vyzradí, že tu neobyčejnou skvělou chuť dotváří třebas měkoušká myšiška lehce osmahnutá na pánvišce (asi tak nějak by to oglosoval Sméagol, pánešci).

Zakončit seriál povedenou finální scénou je zkrátka um, který se nepovede každému. Já sám jsem v průběhu svého více než bohatého života zhlédl desítky seriálů a mohu říci, že nezapomenutelná závěrečná scéna je poměrnou vzácností. Moudře jsem vybral pět těch, které se mi na věky věků vryly do paměti. Pro jistotu ještě uvádím, že jde o výběr nejlepších finálních scén seriálů, nikoliv o jejich nejlepší závěrečné epizody. K nim se v budoucnu ještě dostaneme.

5) Ztraceni (Lost)

Nezapomenutelná scéna v kostele, kde se nakonec sešly všechny důležité postavy, bez nichž by Ztraceni nebyli tak výjimečným seriálem. Část scény je věnována umírajícímu Jackovi na ostrově, který byl ústřední postavou seriálu a je i tím, koho vidíme naposledy. Seriál končí tak, jak začal – zavřením Jackova oka. To všechno navíc za doprovodu geniální hudby Michaela Giacchina.


4) Californication

Hank snad konečně získal to, oč během celého seriálu nejvíc usiloval. Za doprovodu asi nejcharakterističtější písně seriálu Rocket Man od Eltona Johna vidíme, jak nakonec dopadly ostatní postavy i vzpomínky na minulost.


3) Můj přítel Monk (Monk)

Jedna z nejdojemnějších závěrečných scén je k vidění v Monkovi, kde můžeme vidět okamžiky z předchozích osmi řad a na závěr i budoucí život všech hlavních postav. Všechno doprovází píseň When I’m Gone od Randyho Newmana, jenž je autorem i titulní skladby seriálu. Video nejde kvůli autorským právům na YouTube nahrát. Nuže, tady je alespoň jeho zmiňovaná píseň.


2) Perníkový táta (Breaking Bad)

Skvělý závěr seriálu nemusí být nikterak složitý. To ukázal konec Perníkového táty, který byl i koncem Waltera Whitea. K tomu skvěle vybraná skladba Baby Blue (Badfinger).


1) Útěk z vězení (Prison Break)

Závěr Útěku z vězení za doprovodu písně Lay It Down Slow ukazuje, jak skončily všechny důležité postavy. Bývalý vrahoun Paul Kellerman, který se stal kongresmanem, ale je mu připomínaná jeho minulost. T-Bag, jenž se vrátil zpět do svého v podstatě celoživotního příbytku, tedy do věznice Fox River. Nebo jak dopadly Sara, Lincoln, Michael a další.

U Prison Breaku je nutno uvést, že byl loni po dlouhých devíti letech vzkříšen a vrátil se zpět na televizní obrazovky se svou pátou sérií. Sám jsem nad touto zapeklitou situací poměrně dlouze dumal, nakonec jsem ale do tohoto žebříčku Útěk z vězení zařadil. I tuto scénu totiž dle mého soudu můžeme považovat za závěrečnou, poněvadž čtvrtou řadou v roce 2008 seriál oficiálně končil a nikdo nepočítal s tím, že bude jednoho dne obnoven.

Jaká je dle vašeho soudu nejlepší závěrečná seriálová scéna?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Další čtivo ze seriálové rubriky:

Pažótí Oskaři: nejlepší zahraniční i české seriály, herecké výkony a znělky od sezóny 2013/2014

Pažótí Oskaři 2018: nejlepším seriálem je podruhé Narcos, kategorii hereček již potřetí ovládla Claire Danes z Homelandu

Hra o trůny: šestá řada rozlouskla mimo jiné rébus jménem Hodor


Zdroj titulního obrázku: flickr.com

Staňte se labužníky Pažóta na Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *