„Fotbaloví papaláši zřejmě hledali co nejdementnější název.“ Vypadá ePojisteni.cz liga hrozně nebo komicky?

Z tohohle se fanoušci jen tak nevzpamatují. Není divu, je to zkrátka přes čáru. Nový název nejvyšší české fotbalové soutěže ePojisteni.cz liga budí vášně na první pohled. „Fotbaloví papaláši zřejmě hledali co nejdementnější název. Synot už jim připadal moc strohý, tak sáhli po divočině, které sice chybí háčky a čárky, ale zato má tečku a jako bonus ještě ‚cz‘. Za dva roky by mohli přidat třeba ještě zavináč, lomítko nebo závorky,“ rozčílil se Antonín Husák, fanoušek Dukly Praha, kde také zítra liga s cirkusáckým názvem započne svou další roční pouť. Podle jiného fandy by české soutěži více slušelo jméno http://www.epojisteni.cz/ liga.

Prapodivný název je terčem vtípků také na Twitteru. „Bude to vůbec někdo chtít vyhrát?,“ táže se například Pavel Raus. Tadeáš Vraspír zase glosuje: „Příště už bude v názvu ligy i poštovní adresa a telefon sponzora.“ Na Facebooku se dají nalézt i poněkud peprnější příspěvky: „A proč ne rovnou porn hub liga, stejně se všema Pelta vym*dává 😠,“ uvádí rozhořčeně Václav Blažek Jr.

Nutno podotknout, že ePojisteni.cz liga je pro fandy jakousi poslední kapkou. Veřejnost je českou fotbalovou scénou znechucena už pěkných pár let. Nemusíme chodit vůbec daleko do minulosti, stačí připomenout květnovou veselohru řádně opilých sudích.

„Tak Al Capone Peltonen nakonec uhnal pojišťováky!!! A ten název!!! Se divím, že s tou kaprligou (zřejmě narážka na kontroverzního podnikatele a šéfa FK Bohemians Praha Karla Kapra – pozn.) chce někdo spojovat své jméno,“ naráží na podivné praktiky v české kopané Josef Hoblík na webu Sport.cz.

Na stejném serveru také v současnosti hlasovalo už téměř 40 tisíc lidí, z nichž více něž 95 % se o novém názvu soutěže vyjádřilo velice nelichotivě, považují ho přímo za hrozný. Boss Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ale na celé věci vidí pouze pozitiva: „Jak říká můj syn, když to má na začátku e, tak je to internet a to je dobré.“

ePojisteni.cz je v pořadí třetí firmou, jejíž jméno liga nese. Ještě před Synotem byl v letech 1997 – 2014 hlavním mecenášem pivovar Gambrinus. Na tuto dobu si dnes někteří fanoušci v diskuzích nostalgicky vzpomněli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *