Jde to bez problému i bez Pabla Escobara. Třetí řada seriálu Narcos je naprostá lahůdka

Ke třetí sérii Narcos jsem se dostal krapet později, stálo to ovšem za to. Pokud jste pokračování jednoho z nejzdařilejších seriálových počinů posledních let dosud neviděli, třeba i z důvodu, jestli to bez Pabla Escobara neztratilo šťávu, můžu vás ujistit, že se tak rozhodně nestalo. Mně osobně se nejnovější řada líbila ještě víc než předchozí dvě.

I já jsem se zpočátku drobet strachoval, jestli to bez Escobara bude to pravé ořechové. Mé obavy byly ovšem prakticky okamžitě rozfoukány jako kolumbijský bílý prášek. Hlavního záporáka prvních dvou sérií, jehož základnou bylo kolumbijské město Medellín, tentokrát nahradil kartel z Cali, dalšího velkoměsta této země.

Tvůrci se na rozdíl od mnoha dalších seriálů, kde si to nejlepší škudlí až na závěr, s ničím nepárají a prakticky okamžitě nám servírují jednu napínavou scénu za druhou. Napětí by se dalo vyloženě krájet snad v každém díle a na rozdíl od předchozích sérií (některé scény s Escobarovou rodinou) bych tu nenašel žádnou nudnější pasáž.

Tým DEA agenta Javiera Peni, který dál zůstal jednou z hlavních postav, nemůže při svých zátazích na vůdce kartelu věřit ani místní policii. Někdy tým DEA – často operující v Kolumbii na hraně zákona – uspěje, někdy ovšem zvítězí takzvaní džentlmeni z Cali, jak se sami hrdě nazývali.

Třetí série Narcos je pro mě jedním z absolutních vrcholů seriálové tvorby a mohla by směle soupeřit kupříkladu s Útěkem z vězení o nejnapínavější počin všech dob. Všechno opět podtrhuje geniální španělština, která všemu dodává ještě grandióznější rozměr. Sledovat tento seriál s dabingem, samozřejmě pokud se toho v našich končinách vůbec někdy dočkáme, by bylo bez přehánění osmým smrtelným hříchem. Pokud jste rovněž fandové tohoto počinu, možná se mnou budete souhlasit, že bez španělštiny by byl Narcos poloviční.

Stoprocentní hodnocení dávám nějakému zdařilému filmovému či seriálovému dílku dle mých propočtů přibližně jednou za tři a půl roku. Tentokrát ovšem nemůžu jinak.


Pažótí verdikt: 100 %


Podobně jako všem ostatním zpravodajským serverům českého mediálního rybníčku, i nám jde pochopitelně v prvé řadě o to, vydělávat milióny. Vy jako čtenáři jste až na druhé koleji. Neděláme s tím žádné štráchy a na rozdíl od ostatních to veřejně přiznáme. Tudíž, pokud se vám tento vysoce kvalitní článek líbil, neváhejte ho sdílet a propagovat všemi dostupnými prostředky a staňte se našimi stalkery na té ďábelské, ale tolik potřebné síti, tedy na Facebooku.


Seriál The Deuce: Špína Manhattanu o zrodu pornoprůmyslu vás doslova teleportuje do New Yorku 70. let

Každý si bere na paškál Kajínka, ale že kupříkladu Tipsport propaguje masového vraha Pabla Escobara nikomu nevadí?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *