Olympijský turnaj bez ruské sborné? To je jako zpravodajství bez špetky tymiánu

Mezinárodní olympijský výbor se s tím nepáral a tento týden vyhostil kompletní ruskou výpravu z blížících se zimních her v korejském Pchjongčchangu. Kvůli rozsáhlému dopingu, v němž mají dle všeho prsty rovněž mocní muži z nejvyšších pater ruské politiky, se tak olympiády nebude moci zúčastnit ani hokejová sborná. Alespoň tedy ne tak, jak ji známe, tedy s mocným orlem na hrudi.

Pouze pokud se sbornaja kamanda podvolí a přistoupí na možnost nastoupit za takzvaný tým nikoho v anonymních dresech, bude se moci Třiadvacátých zimních olympijský her zúčastnit.

Na jednu stranu jsem zvědavý, jak se s tím v případě účasti ruských hokejistů designéři popasují a s jakými „trikoty“ nakonec hráči sborné vyjedou na ledové kolbiště. Někde jsem četl zajímavý postřeh, že Rusové vlastně s anonymními uniformami už nějakou tu zkušenost mají (narážka na vpád na Krym).


NEŽINÝRUJ SE A OKOŠTUJ ROVNĚŽ NAŠE DALŠÍ KVALITNÍ ČTIVO:
Sportovci i vášniví diskutéři se shodují: Za neúčastí ruských atletů na OH v Riu je politika


Na straně druhé mě ale mrzí, že můj oblíbený mančaft ztratí něco ze své výjimečnosti. Sborná v plné síle a ve svých nezaměnitelných dresech mě vždy fascinovala. Když nadupaná rudá mašina se všemi svými hvězdami Ovečkinem, Kovalčukem, Dacjukem, Malkinem či Fjodorovem, kteří jako hladoví buldoci vtrhli na led, s lehkostí přejela svého soupeře a ukázala mu, kdo je hokejovým pánem.

Kdyby nakonec došlo na nejhorší a sborná se za podmínek, které stanovil MOV, odmítla turnaje zúčastnit, dovedete si představit, jak by vypadala olympiáda bez ní? Dle mého skrovného názoru asi tak, jako kdybychom já nebo vyhlášený šéfkuchař pařížského restaurantu zapomněli svá kvalitní díla řádně ochutit…


Podobně jako všem ostatním zpravodajským serverům českého mediálního rybníčku, i nám jde pochopitelně v prvé řadě o to, vydělávat milióny. Vy jako čtenáři jste až na druhé koleji. Neděláme s tím žádné štráchy a na rozdíl od ostatních to veřejně přiznáme. Tudíž, pokud se vám tento vysoce kvalitní článek líbil, neváhejte ho sdílet a propagovat všemi dostupnými prostředky a staňte se našimi stalkery na té ďábelské, ale tolik potřebné síti, tedy na Facebooku.


Hokejový šampionát dostane nový náboj. Rudou mašinu posílí car Alex!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *