Přehánění je jakýmsi životním stylem. Bez přehánění by se jím uživil téměř každý

Kdyby se za přehánění platilo, mohl by z něj být výnosný byznys. Většina lidí mezi námi by už dávno byla milionáři. Někteří dost možná dokonce miliardáři. Dá se říct, že přeháněním by se s přehledem mohl každodenně živit téměř každý. Zveličování obyčejných situací je pro lidi jakýmsi denním rituálem či drogou, bez níž by pravděpodobně neusnuli.

Příkladem budiž blížící se Vánoce, zcela nepochybně nejkouzelnější období roku. Velká část populace, říkejme jim kupříkladu „přeháněči“, by ovšem nezasvěcenému návštěvníkovi naší planety dokázala advent a Vánoce vylíčit jako Satanovy svátky, které nejsou ničím jiným než časem (ač toto slovo nesnáším) shonu, půjček a následných nákupů, komerce a v neposlední řadě každodenního několikahodinového uklízení.

Dalším výživným tématem přeháněčů je televizní vysílání, a to především reklamy. Podle jejich rozhořčených reakcí kupříkladu na spoty e-shopu Alza.cz to vypadá, jako kdyby měli po jejich zhlédnutí rozkopat svůj televizor a každou vteřinou zkolabovat.

Ještě jednu věc pochopitelně nesmím opomenout. Když se řekne zveličování, okamžitě mi vytane na mysli světový šampionát v kopané 2010 v Jihoafrické republice a kauza takzvaných vuvuzel, na něž houfně troubili fanoušci na stadionech. Tyto zapeklité africké trumpety potrápili uši nejednoho diváka České televize. Ta nakonec po hromadných rozhořčených stížnostech ve svém vysílání použila speciální zvukový filtr, takzvaný devuvuzelátor, který tento obtěžující tón ztišil.

Co do vysílání nasadit „dePřestávkovátor“?

Na závěr bych si s dovolením rovněž trošku zapřeháněl. Už několik let mě při sportovních přenosech na webu České televize nesmírně obtěžuje ubíjející spot zvaný Přestávka, který stanice každým dnem nasazuje do vysílání na webu během reklam běžících v televizi. Kdyby jenom to. Někdy nás jím televize zásobuje ve smyčce i několik minut. Želbohu spot běží často i v momentě, kdy už dávno sportovní přenos pokračuje.

Pokud byste ovšem tuto – po všech těch letech už naprosto ubíjející hudbu – vypnuli a věnovali se během přestávky jiné práci, tak riskujete, že si nevšimnete pokračování přenosu. Takže je to vlastně takový začarovaný kruh, z něhož není úniku…


NEŽINÝRUJ SE A OKOŠTUJ ROVNĚŽ NAŠE DALŠÍ KVALITNÍ ČTIVO:
Ten ho přejel, vole, jak válec srnku na silnici aneb jaké perličky ve vysílání hokejového MS nám ČT nabídne letos?


Podobně jako všem ostatním zpravodajským serverům českého mediálního rybníčku, i nám jde pochopitelně v prvé řadě o to, vydělávat milióny. Vy jako čtenáři jste až na druhé koleji. Neděláme s tím žádné štráchy a na rozdíl od ostatních to veřejně přiznáme. Tudíž, pokud se vám tento vysoce kvalitní článek líbil, neváhejte ho sdílet a propagovat všemi dostupnými prostředky a staňte se našimi stalkery na té ďábelské, ale tolik potřebné síti, tedy na Facebooku.


Proslov ve stylu „Hrajeme impotentní fotbal“ se na letošním Euru nekonal. Diváci si ale smlsli na Bosákovi

Ach ti novináři: Šafářová se prý v Madridu otrávila

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *