Kniha Nula nula nula se může pyšnit jedním z nejpoutavějších úvodů v dějinách

Nula nula nula

Píše se únor léta Páně 2016 a Pažót.cz odpaluje do internetového kosmu první čtivo. Tento měsíc tedy náš vysoce prestižní zpravodajský, publicistický a dnes už především filmový a seriálový server slaví pětileté výročí. Nu a poněvadž se stále snažíme servírovat vám svěží témata, tentokráte zabrousíme do knižní galaxie.

Mermomocí se s vámi totiž musím podělit o pravděpodobně nejpoutavější knižní úvod, na který jsem doposud narazil. Pochází z knihy Nula nula nula (v originále ZeroZeroZero), jejímž autorem je proslulý italský spisovatel Roberto Saviano, který po vydání Gomory v roce 2006 o neapolské mafii žije pod policejní ochranou.

Nula nula nula z roku 2013 se stala předlohou pro stejnojmenný seriálový kousek z loňského roku (na úvodním snímku) a popisuje rovněž situace, které se později objevily v seriálu Narcos: Mexiko. A právě kvůli na můj vkus až přílišné brutalitě jsem knihu po několika stránkách nenávratně zavrhl. Nicméně tato zmiňovaná úvodní pasáž v překladu Alice Flemrové, kterou jsem četl s nevěřícným údivem a tak trochu černohumorným úžasem, má opravdu šmak. Kokainový šmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *