Krvavá nevěsta: hororová podívaná na téma chyť mě, když to dokážeš

Někteří z vás si možná zpestřili letošní léto oddechovým horůrkem Krvavá nevěsta, jenž se teď postupně dostává i na všemožné streamovací platformy či filmové nosiče. V originále Ready or Not vypráví o mladé dívce Grace, která si bere za muže Alexe z nadmíru bohaté a trochu netradiční rodiny Le Domasů. Není to ale jen tak. Každý nový člen této famílie si totiž musí místo svatební noci s ostatními zahrát hru, kterou si vylosuje a v případě Grace je to hra na schovávanou. Jak už asi tušíte, nebude to obyčejná schovka, kterou jsme se zaujetím hráli na základní škole.

Film začíná velice dobře. Postupně se buduje atmosféra, nechybí tajemné pohledy některých členů ženichovy famílie, přičemž nevěsta se snaží si těchto provokací nevšímat. Je spíše roztomile zaujatá neobvyklými rituály Le Domasových.

Postupně se z toho ale stává taková průměrná nenáročná podívaná, která se od podobných hororových počinů liší pár pozoruhodnými momenty (nečekaná úmrtí) či originálními nápady, lehce komediálním nadhledem a veskrze logickým uvažováním postav.

Pochválil bych rovněž výkon v našich končinách prakticky neznámé herečky Samary Weaving, která vyšvihla hlavní postavu Grace naprosto reálně. Její chování a emoce věrně odpovídají situacím, v nichž se právě nachází, což u hororů nebývá úplně zvykem. Co ale naopak u tohoto žánru bývá prakticky samozřejmostí a dokládá to i Krvavá nevěsta, jsou silné ženské hrdinky.

Pažótí verdikt: 60 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *