TOP 5: nejlepší vánoční reklamy

Dobrá vánoční reklama byla odjaktěživa neodmyslitelným kořením adventních časů. A protože Vánoce léta Páně 2019 se kvapem blíží, rozhodli jsme se naservírovat vám dnes pět českých spotů, které ve spojitosti s těmito svátky považujeme za nejvydařenější.

5) Oskarový kapřík

Nápaditý patnáctivteřinový spot z roku 2002 na tehdy poměrně populární mobilní přístroj za dnes obtížně uvěřitelných 4 557 korun.


4) Kofola a čuníkovská klasika

V roce 2003 se Kofole podařil vskutku nevídaný trumf, a sice stvořit pravděpodobně nejznámější českou vánoční reklamu, která se od té doby v našich televizních přijímačích objevuje každoročně. Možná i z toho důvodu, alespoň tedy pro naši pažótí komisi, dnes už nemá takové kouzlo jako v dřívějších letech.


3) T-Mobile a Chuck Norrisů v české reklamě

Podobně husarský kousek jako Kofole se v roce 2010 povedl rovněž T-Mobilu, jenž do Česka přivábil Chucka Norrise a nafilmoval s ním pětici povedených spotů, které se následně staly tuzemským hitem. Chucka prý na nabídce nejvíce zaujala oslava tradičních Vánoc, kterých se chtěl v reklamě držet a i z toho důvodu odmítl ještě humornější verze scénáře.


2) Tesco a koleda

Jednoduše originální a vymazlený spot obchodního řetězce s využitím tradičních vánočních zvyklostí.


1) Coca-Cola a nostalgické kamiony

Nu a máme tu vítěze. Pokud jste rovněž vyrůstali na počátku tisíciletí, máte Vánoce zcela jistě spojené především s kamionskými spoty této světoznámé firmy na výrobu velice chutného černého barviva. Památná verze z roku 2003.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *