Spanilé herečky Blízkého a Středního východu zářící ve špionážních seriálech

Sitara Attaie

V minulém díle jste viděli pětici nejkrásnějších slovenských hereček podle naší pažótí poroty. Nu a dnes na toto téma navážeme, ale tentokráte zabrousíme do vod více exotických, vypravíme se na Blízký a Střední východ.

Jeruzalémskou rodačku Natalii Portman zná zřejmě každý fajnšmekr světa filmu, představovat netřeba ani Izraelku Gal Gadot. Náš speciál bude o méně slavných herečkách, které můžete spatřit v uznávaných seriálech se špionážní tématikou. Na úvod ještě nutno podotknout, že nejde o tradiční TOP 5, poněvadž mnoho hereček nepochybně uniklo naší pozornosti.

Niv Sultan

A když už jsme nahlodli ten Izrael, pojďme to s ním zároveň odšpuntovat. Herečku Niv Sultan v roce 2020 celosvětově proslavil izraelský seriál Teherán, v němž ztvárnila hlavní roli jakožto agentka Mosadu Tamar Rabinyan.


Yaara Benbenishty

Další jeruzalémskou rodačku mohlo diváctvo spatřit v první řadě seriálu Fauda o zapeklitém izraelsko-palestinském konfliktu. A právě barmanka Daria, kterou tu tato světlovlasá herečka ztvárnila, se stala jednou z obětí teroristického útoku.


Nazanin Boniadi

Nazanin se narodila v Teheránu, ale vyrůstala v Londýně. Je pravděpodobně nejznámější herečkou této pětice, objevila se v několika hollywoodských filmech a seriálech. Spatřit jsme ji mohli rovněž ve třetí a čtvrté sérii Homelandu jako CIA analytičku Faru Sherazi.


Sitara Attaie

Také Sitara má v sobě otisk více koutů světa. Pochází z Afghánistánu, vyrůstala především v Nizozemsku a nyní se věnuje herecké kariéře ve Spojených státech. V závěrečné osmé řadě Homelandu si zahrála Afghánku bojující proti vládní korupci.


Nimrat Kaur

A na závěr ještě jednou Ve jménu vlasti neboli Homeland. Nimrat je sice indickou herečkou, ale ve čtvrté a osmé řadě seriálu ztvárnila agentku a později ředitelku pákistánské zpravodajské služby ISI Tasneem Qureshi.


Která z těchto cizokrajných hereček je podle vašeho soudu nejkrásnější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

PS: Vypadá to, že naše redakce má čuch na nešťastné náhody. Koncem října jsme vzpomínali na nezapomenutelnou filmovou scénu Sira Seana Conneryho a herec o dva dny později zemřel. Před týdnem jsme započali práce na tomto článku a krátce nato vypukly vojenské operace mezi Palestinci a Izraelem…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *