TOP 5: charismatičtí seriáloví vrahouni, kteří si vás omotají kolem prstu

Hannibal

Břitvy, mačety a sekyrky střídají jako ponožky. Jsou chytří, přemýšliví a vynalézaví. Oplývají charismatem, díky kterému si hravě zvládnou omotat kolem prstu své okolí, diváctvo u televizních obrazovek a častokrát i samotné detektivy. Polapit a dostat tato okouzlující monstra nadobro do žaláře je tak opravdovým oříškem. Nuže, pojďme si dnes představit ty nejbystřejší a nejoblíbenější psychopaty, kteří ztvárnili titulní roli v populárních napínavých seriálech.

Hannibal Lecter

Hannibal Lecter

Seriál: Hannibal (2013-2015)
Představitel: Mads Mikkelsen

Začínáme tím zřejmě nejinteligentnějším a nejděsivějším vrahounem, kterého byste dozajista potkat nechtěli. Charismatický Dán Mads Mikkelsen naprosto dokonale a věrohodně ztvárnil proslulého psychiatra a kanibala Dr. Hannibala Lectera. Jeho seriálová podoba je v mých očích ještě krapet lepší než filmová verze Anthonyho Hopkinse. Každopádně je ale Mikkelsenův Hannibal trochu jiný, zatímco Tonda Hopkins byl více živočišný, Mads Mikkelsen si zakládá především na eleganci. Je rovněž velice metodický a v každé situaci ledově klidný. A také vynikající kuchař a především gurmán, milovník umění, literatury, vážné hudby a v neposlední řadě kvalitního vína.


Dexter Morgan

Dexter Morgan

Seriál: Dexter (2006-2013) a Dexter: New Blood (2021-2022)
Představitel: Michael C. Hall

Dexter je oproti Hannibalovi více lidský a má přeci jen o něco blíže k životu obyčejného smrtelníka. Má přítelkyni, později dokonce rodinu a jakýsi vlastní etický kodex, podle něhož ve volném čase likviduje pouze zločince. Nebo se o to alespoň snaží, ale sem tam se mu věci vymknou kontrole a odnese to i někdo nevinný. Dexter pracuje jako forenzní analytik u miamské kriminálky, takže má veškeré informace o vraždách a vyšetřování přímo pod nosem a dlouho se mu před svými kolegy úspěšně daří zametat stopy svých zločinů. Na Dexterovi je zajímavé rovněž to, že má i určitou sebereflexi, sám o sobě hovoří jako o zrůdě a zároveň dokáže potlačit své ego. Je si totiž moc dobře vědom toho, že kdyby si někdy připsal zásluhy za své hrdinské skutky, zbytečně by na sebe upoutal pozornost kolegů.


Dexter (2006-2022): ohlédnutí za nejpopulárnějším séri(ál)ovým vrahounem


Joe Goldberg

Joe Goldberg

Seriál: TY/You (2018-2024)
Představitel: Penn Badgley

Seriál TY neboli v originále You v mnohých ohledech připomíná Dextera, kterým se tvůrci pravděpodobně inspirovali. Ať už jde o traumatické dětství narušeného hrdiny Joea Goldberga, jeho vnitřní monology popisující jeho myšlenkové pochody nebo stalkování jeho budoucích obětí. Z určitého úhlu pohledu by se ovšem dalo říct, že Joe je vlastně v jádru celkem dobrý člověk, který často drží své slovo a pomáhá ostatním. Je velkým romantikem milujícím literaturu a jediné, po čem opravdu prahne, je velká romantická láska, pro kterou je ochoten i vraždit. Obvykle ale nikoliv úmyslně, situace, do nichž se dostává, se vždy nějakým způsobem zvrtnou a věčný smolař Joe musí volit pro něj to nejvýhodnější řešení.


Psychouš Joe a seriál You neztrácejí kouzlo ani ve slunném Los Angeles


Paul Spector

Paul Spector

Seriál: Pád/The Fall (2013-2016)
Představitel: Jamie Dornan

Paul Spector v podání Jamieho Dornana pracuje jakožto terapeut, odpoledne se věnuje svým malým dětem, večer manželce a po nocích se vkrádá do domů osamělých a atraktivních mladých žen, které nejprve nějaký čas důkladně sleduje a získává podrobnosti o jejich životě. Věčně zadumaný a tajemný Paul, jehož povaha celkem souzní s pochmurným prostředím severoirského Belfastu, ovšem občas udělá nějakou menší či větší chybu, kvůli které mu poměrně brzy začne na krk dýchat policie.


Joe Carroll

Joe Carroll

Seriál: Stoupenci zla/The Following (2013-2015)
Představitel: James Purefoy

Joe Carroll je z naší pětice asi nejvíce odlišným psychopatem. Zatímco výše zmínění jedinci „operují ve stínu“, jsou rozvážní, své budoucí oběti metodicky sledují a pečlivě zahlazují své stopy, Joea můžeme označit za vyšinutého šílence, který se příliš nestrachuje o svou budoucnost a svobodu, o sto šest hláškuje dokonce i v cele smrti. Díky svému charismatu si i z vězení získal mnoho následovníků, ze kterých utvoří spletitý kult fanatických zabijáků, jehož cílem je rozpoutat v New Yorku hotové peklo.


Který z těchto charismatických démonů si nejvíce získal vás?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *