TOP 5 filmově-hudebních romantických hitů z přelomu 80. a 90. let

Top Gun

Období přelomu osmdesátých a devadesátých let bylo takovou menší zlatou érou velkých filmových romantických příběhů, které jsou spjaté s minimálně stejně ikonickými písněmi. V našem výběru nechybí romantika z prostředí námořního letectva, jeden z nejslavnějších tanečních snímků, proslulá verze moderní popelky, ponurý příběh o lásce až za hrob a pouto mezi pěveckou star a jejím bodyguardem.

Některé z následujících skladeb vznikly přímo pro daný snímek (Take My Breath Away, The Time of My Life) a některé vznikly o poznání dříve, mnozí z nás je však mají spojené právě s těmito slavnými romantickými bijáky. Kupříkladu dnes již legendární song Oh, Pretty Woman nazpíval Roy Orbison už v roce 1964. Na počátku devadesátých let získala svou opětovnou slávu rovněž píseň Unchained Melody, která byla složena v roce 1955 původně pro vězeňský film Unchained, odkud pochází i její název. Hit I Will Always Love You z roku 1992 je pak předělávkou originální písně z roku 1973.

Některé filmy z této pětice jsou pochopitelně prošpikované vícerem hudebních hitů, jako příklad uveďme populární Hungry Eyes z Hříšného tance či It Must Have Been Love z Pretty Woman. My jsme ovšem naslouchali svému srdci a vybrali jsme podle našeho soudu vždy tu nejikoničtější skladbu pro daný snímek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *