Němci konečně zabodovali. U jejich thrilleru Průsmyk se osm temných večerů strávit vyplatí

Nebudu lhát, chtěl jsem to vzdát. Nakonec jsem ale tuze rád, že jsem tak neučinil a dokoukal tuto německou seriálovou novinku stanice Sky Deutschland, jenž v současnosti běží i na ČT2, až do konce.

Premisa k seriálu, že v horském průsmyku na hranici Německa a Rakouska je nalezeno zmrzlé tělo naaranžované v duchu pohanského rituálu, zněla rozhodně zajímavě. Pochmurné a temné upoutávky vypadaly rovněž více než dobře. V podstatě tak byly dvě možnosti, a sice, že se buď opravdu dočkáme kvalitního kriminálního thrilleru s opěvovanou severskou atmoškou, nebo že se z toho vyklube další počin nevalné kvality s chabým scénářem, jak to tak často u německé tvorby bývá.

Jak jsem zmiňoval, po prvních dvou epizodách jsem byl na vážkách, jak se opět hezky česky říká, zda s Průsmykem pokračovat. Trailer lákal na zasněženou krajinu, horské chaty či pohanské masky, ovšem zatím se to jevilo spíše jako další průměrná kriminálka.

Zlom nadejde až v momentě, kdy se na scéně objeví pachatel a my v dalším průběhu sledujeme kromě probíhajícího vyšetřování i jeho samotného. Přestože se seriál od své původní myšlenky nakonec trochu odkloní, napětí se stupňuje a dočkáme se i té tolik očekávané severské atmosféry.

Nu a pokud se chcete do děje opravdu ponořit, nalaďte si Průsmyk (Der Pass) v originále. Podobně jako třeba Narcos má díky španělštině větší šmrnc, i tady němčina dotváří plnohodnotný zážitek.

Pažótí verdikt: 75 %


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *