Russell Crowe se převtělil do panovačného vůdce stanice Fox News v životopisné minisérii Nejsilnější hlas

Pakliže ujíždíte na zákulisí televizních stanic či americké politice, je nový seriál televize Showtime The Loudest Voice stvořen přímo pro vás. Tato minisérie v sedmi kapitolách vypráví příběh egomaniaka Rogera Ailese, jenž vybudoval a dlouhé roky léta Páně řídil nejsledovanější americkou kabelovou zpravodajskou stanici Fox News, která je zároveň jakýmsi propagandistickým kanálem Republikánské strany.

Každá ze sedmi epizod pojednává v rozmezí let 1995-2016 o jednom z významných milniků Rogera Ailese a Fox Newsu ve spojení s děním ve Spojených státech. První kapitola s názvem 1995 je sondou do samotného budování stanice Fox News a postupného broušení jednotlivých nápadů o jejím vysílání. Musím se přiznat, že jakožto dlouholetý fajnšmekr televizního zákulisí jsem si tento díl vychutnal plnými doušky.

Naopak v některých momentech za krapet méně záživné bych označil následující epizody, a sice druhou s názvem 2001 zpravodajsky pokrývající 11. září nebo hned ty další 2008 a 2009 referující o prezidentské kampani a nástupu Baracka Obamy do ouřadu.

Trailer k seriálu. Ailes se pokusí vyšlápnout si i na svou podřízenou v podání další hollywoodské hvězdy Naomi Watts.

Ve druhé polovině to už ale nabralo ten pravý ořechový drajv, jenž mám na seriálech tak rád, a gradovalo to až do finiše, v němž Russell Crowe pod maskou Rogera Ailese definitivně potvrdil, že v této sezóně bude kromě jiných cen horkým kandidátem i na Pažótího Oskara v kategorii nejlepší herec.

Vedle znamenitého výkonu dědouše Ailese v podání Russella Croweovýho bych vypíchl celkově to, jak si tvůrci vyhráli s detaily nebo postavami. Třeba takový Rupert Murdoch (mediální magnát a mimo jiné i právě majitel Fox News), jehož ztvárnil herec Simon McBurney, se podle mého soudu opravdu povedl (maska, podobnost hlasu a tak dále a tak podobně).

Nejsilnější hlas na mě zkrátka téměř ve všech ohledech působil věrohodně a neměl jsem problém tvůrcům zbaštit, že až na pár detailů se tak nějak tento příběh opravdu odehrál.

Pažótí verdikt: 80 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *