Nezapomenutelné seriálové scény: odchod Michaela Lüdwitze (Medicopter 117)

Medicopter 117

Náš nedávný příspěvek o kultovním německém kousku Kobra 11 měl až nečekaný úspěch, pojďme proto společně zavzpomínat také na jeho sourozence z televizního konglomerátu RTL.

Málokterá podívaná byla pro děti školou povinné před lety tak atraktivní jako adrenalínem nabitý Medicopter 117, jehož posádka den co den zachraňovala lidské životy a téměř pravidelně se přitom nachomýtla do nějaké té smrtící šlamastiky.

Přestože se naši hrdinové obvykle s vypětím všech sil z bryndy dostali, některým se nebezpečná akce stala osudnou. Já Medicoptera neboli Méďu, jak mu naše famílie občas přezdívala, v dětství miloval z celého srdce a pár momentů mě vpravdě zasáhlo. Jedním z těch nejemotivnějších bylo bezpochyby loučení a odchod doktora Michaela Lüdwitze.

Ve čtvrté epizodě čtvrté řady s názvem Vědět znamená zemřít je Michael svědkem vraždy svého pacienta a jako důkazní materiál zajistí videokazetu se záznamem toho, co právě spatřil. Později navíc zjistí, že se nejedná o ledajaké vrahouny, ale o členy ruské mafie, kteří v následujících minutách usilují o jeho život. Za pomoci svých parťáků nakonec z tohoto honu vyvázne živ a zdráv, ale je nucen posádku Medicopteru opustit a odcestovat do Spojených států, kde bude zařazen do programu na ochranu svědků.

Byl to kumšt vyštrachat na YouTubu nějaké líbivé video, ale nakonec přeci. Barevné záběry pocházejí z osudné epizody Vědět znamená zemřít.

Já byl jako malý Sebík zdrcený. Nemohl jsem uvěřit, že by má nejoblíbenější postava už v seriálu neúčinkovala a přel jsem se s dalšími členy naší famílie, že to byl jen epizodní případ, který nebude mít vliv na další děj a Michael se v následujícím díle opět objeví. Samozřejmě jsem se mýlil, Michaelův odchod byl definitivní. Nahradil ho doktůrek Mark Harland, s nímž už to nebylo, alespoň pro mě, to pravé ořechové.

V další sérii se Michael přeci jen ještě jednou vrátil, když ho mafie vylákala zpět do Německa. Michaela se i tentokráte podařilo vysvobodit, ovšem při jeho záchraně přišel o život jeho dlouholetý přítel a pilot BKčka 117 Thomas Wächter. Ale o tom třebas zase někdy příště…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *