Žhavé události z filmového světa: polokachna o černošské agentce 007 a seriál s Robertem Langdonem

Už jsme si tak trochu zvykli na to, že Hollywoodu v poslední době vládne stále se stupňující politická korektnost (o čemž jsme se přesvědčili také během letošních Oscarů) a snaha vytřískat ze všeho co nejvíce dukátů, a to i na úkor tradice. Zřejmě obojí, tedy snaha o korektnost a o senzaci, se zkombinovalo v chystané bondovce, kdy označení 007, které odnepaměti náleželo Jimmymu Bondovi, má tentokrát připadnout černošské herečce Lashaně Lynch, přesněji řečeno její postavě ve filmu.

Už nějaký ten pátek se také ví, že populární hrdina spisovatele Dana Browna Robert Langdon se po třech filmech příští rok objeví i v seriálové podobě. Jakožto poměrně velký labužník této v současnosti už pětidílné knižní série jsem na seriál zvědav. Americká stanice NBC se rozhodla zpracovat dosud nezfilmovanou třetí knihu s názvem Ztracený symbol. Pokud by se Langdona chopil Netflix, HBO či nějaká další kvalitní kabelovka, neměl bych o obavy. Troufnu si tvrdit, že román Ztracený symbol je skvělým a jedním z nejnapínavějších Brownových thrillerů, který je svou délkou a více dějovými liniemi pro nějaké kvalitní seriálové zpracování jako dělaný.

Jak to ovšem dopadne v podání NBC, tedy celoplošně vysílající stanice, je otázkou. Osobně čekám nějaké béčkovější, levnější a ne příliš temné zpracování, jak je v posledních letech u stanic americké Velké pětky (ABC, CBS, CW, FOX a NBC) zvykem. Doby, kdy i na těchto stanicích byly k vidění hodně kvalitní kousky jako Ztraceni, Útěk z vězení, Mentalista nebo Stoupenci zla (The Following), jsou zatím v nedohlednu.

PS: Věřím, že už jste natěšeni. Pažótí Oskaři 2019 s tím nejlepším ze seriálového světa jsou tu cobydup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *